Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Diskusija Seime apie vaikų vasaros poilsio organizavimą

2015-06-19

LR Seimo Vaiko gerovės parlamentinė grupė, vadovaujama Seimo narės Ramintos Popovienės, surengė diskusiją apie vaikų užimtumą vasaros metu. Švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis bei šių ministerijų specialistai Seimo nariams pristatė informaciją dėl vaikų vasaros poilsio organizavimo.

Nuo 1997 metų Lietuvoje vaikų vasaros stovyklos buvo finansuojamos valstybės biudžeto lėšomis. Nuo 2010 metų vaikų vasaros poilsis finansuojamos ir Europos Sąjungos fondo lėšomis. Nuo 2014 metų - finansavimą skiria ir Švietimo ir mokslo ministerija. Ženklia dalimi organizuojant vaikų vasaros poilsį prisideda savivaldybės kasmet tam skirdamos apie 1,25 mln. Lt. Vaikų vasaros poilsio stovyklose 2015 metais dalyvaus apie 30 000 mokinių.

Krašto apsaugos ministerija 2015 m. numato skirti 188 tūkst. eurų stovykloms, kuriose galės dalyvauti apie 4000 vaikų. Kasmet apie 1 mln. Lt Europos Sąjungos lėšų skiriama stacionarioms vaikų vasaros edukacinėms stovykloms. Jose dalyvauja apie 4000 vaikų. Švietimo ir mokslo ministerija finansuos apie 150 užsienio lietuvių vaikų, stovyklaujančių Lietuvoje, surengdama pilietinę - tautinę stovyklą Lietuvos etninių žemių bei Ukrainos vaikams. Edukacinėms programoms neįgaliesiems vaikams yra skirta 132 tūkst. eurų. Per Švietimo ir mokslo ministeriją vaikų vasaros edukacijai organizuoti numatyta skirti 333 tūkst. eurų.

Susitikime akcentuota, kad iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų vaikų edukacijai vasarą bei kitų atostogų metu 2016 metais numatoma skirti dar daugiau lėšų, kurias administruos Švietimo mainų paramos fondas.

Vaiko gerovės parlamentinės grupės pirmininko pavaduoja Rima Baškienė atkreipė dėmesį, kad vaikų užimtumas vasaros atostogų metų nėra pakankamas, kad būtina kuo daugiau vaikų vasaros atostogų metu užimti prasminga veikla. Kai kurių stovyklų kainos labai didelės ir mažesnes pajamas gaunančios šeimos neturi finansinės galimybės nupirkti kelialapių savo vaikams. Ji pasiūlė, kad daugiau informacijos apie visas programos, kurias įgyvendina skirtingos ministerijos, organizuodamos ir finansuodamos vaikų vasaros poilsį, būtų sutiekiama savivaldybėms, kad visuomenė žinotų apie visas rengiamas priemonės vaikų užimtumui vasarą.

Seimo nariai, dalyvavę diskusijoje, siūlė svarstyti galimybę, kad mokyklos būtų atviros vaikų užimtumui ir vasaros metu, kaip tai daroma kitose šalyse, kad būtina užtikrinti privačiai organizuojamų stovyklų kontrolę, viešinti jų gerąją patirtį.

Įvertindami, kad finansavimas vaikų vasaros poilsiui nėra pakankamas, Vaiko gerovės parlamentinės grupės Seimo nariai nutarė kreiptis į Vyriausybę, kad vaikų vasaros poilsio programų įgyvendinimui 2016 metų biudžete būtų skirta daugiau lėšų.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11