Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

2017 metai paskelbti Piliakalnių metais

2015-06-23

Seimas vienbalsiai priėmė nutarimą 2017 metus paskelbti Piliakalnių metais.

Anapilin išėjusio Seimo nario Algirdo Patacko iniciatyvą gražiai pratęsė kartu su juo Mišrioje Seimo narių grupėje dirbę jo kolegos Rima Baškienė, Linas Balsys, Remigijus Ačas, Povilas Urbšys, Povilas Gylys, Aurelija Stancikienė, Vytautas Antanas Matulevičius, pateikę Seimui svarstyti jo ruoštą Seimo nutarimą "Dėl 2017 metų paskelbimo piliakalnių metais".

Piliakalniai yra baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos valstybės simbolis, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo liudijimas ir tautinio atgimimo įkvėpimo šaltinis.

Atkreiptinas dėmesys, kad piliakalniai, prie jų esančios gyvenvietės, šventvietės, kapinynai, pilkapiai yra lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės, tačiau jų reikšmei dar neskirtas tinkamas dėmesys, o apsauga nepakankama.

Siekdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse sutelkti tautą ir įkvėpti jai pasididžiavimo, pagerbti baltų - lietuvių, latvių ir prūsų - genčių atminimą, Seimo nutarimu, kuriam išvadą parengė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė, paskelbti Piliakalnių metais, o Vyriausybė įpareigota parengti Piliakalnių metų programą bei kartu su savivaldybėmis numatyti lėšų šios programos įgyvendinimui.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11