Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Įstatymo pataisa leis padėti nelaimės ištiktiems žmonėms

2015-06-25

LR Seimas birželio 25 d. priėmė Biudžeto sandaros įstatymo pataisą, kurios autorė Seimo narė Rima Baškienė, leisiančią padėti nelaimės ištiktiems žmonėms. Gyventojai į savivaldybes kreipiasi gaisro bei stichinių nelaimių atveju, tačiau Biudžeto sandaros įstatymas savivaldybės administratoriaus rezervo lėšas leidžia naudoti išskirtinai tik ekstremaliosioms situacijoms ir (arba) ekstremaliesiems įvykiams likviduoti, jų padariniams šalinti ir padarytiems nuostoliams iš dalies apmokėti. Pažymėtina, kad savivaldybės ekstremalias situacijas skelbia labai retai, pvz.: 2013 m. Lietuvoje buvo paskelbtos tik 2 savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl potvynio Šilutės rajono savivaldybėje ir Pagėgių savivaldybėje, 2014 m. (iki 2014 m. lapkričio 11 d.) - 5 ekstremalios situacijos (Neringos, Ignalinos rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Rokiškio rajono savivaldybėse).

Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšos (ne daugiau kaip 1 procentas patvirtintų savivaldybės biudžeto asignavimų) dėl itin griežto įstatyminio reglamentavimo, dažnai lieka nepanaudotos, o savivaldybės administracijos direktorius neturi galimybių padėti besikreipiantiems gyventojams.

Įstatymo projektu siūloma leisti panaudoti savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšas ne tik ekstremalių įvykių likvidavimui, bet ir gaisro bei stichinių nelaimių padariniams likviduoti ir jų padarytiems nuostoliams iš dalies apmokėti. "Toks reglamentavimas turėtų užtikrinti ne tik socialiai teisingesnį savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo naudojimą, bet ir padidintų savivaldybės gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia" - kalbėjo įstatymo autorė Rima Baškienė.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11