Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Šeštasis Naisių vasaros festivalis

2015-07-11

Naisių vasaros festivalis nustebino dalyvių gausa ir renginių įvairove. Tikrai buvo ką veikti ir vaikams ir suaugusiems. Didžiojoje scenoje koncertavo Naisių vasaros teatro aktoriai, grupė "Thundertale", Ieva Narkutė, Andrius Mamontovas, Liudas Mikalauskas ir Ona Kolabovaitė bei kiti atlikėjai. Festivalio mažojoje scenoje skambėjo grupių "Mankur", "Karmos", "Ranos", "Rėdos", "Obelijos" ir kitų muzika. Visi koncertai - nemokamai. Veikė viduramžių miestelis ir dirbtuvės. Galėjai pašaudyti iš lanko, pasvaidyti senovinę ietį, pasimokyti žiesti iš molio, austi juostą, kepti duoną. Buvo išties gausu įvairių edukacinių veiklų, kokybiško šeimų užimtumo, įspūdingų parodų ir mugių.

Buvo galima apžiūrėti baigiamą statyti milžinišką Baltų areną, naujus tvenkinius, gražiai tvarkomą Naisių gyvenvietę. Festivalio metu buvo uždegtas Baltų arenos aukuras. Apeigas atliko Lietuvos Romuvos krivė Inija Trinkūniene. "Šis piliakalnis - mūsų visų meilės išraiška savo šaliai, meilės išraiška savo tautai, savo kraštui, savo kaimui", - festivalio atidarymo metu kalbėjo "Naisių vasaros" festivalio sumanytojas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis.

LR Seimo narė, festivalio globėja Rima Baškienė festivalio atidarymo metu pasidžiaugė, kad Naisiai yra gražus pavyzdys visai Lietuvai, nes čia vyrauja kultūra, blaivybė ir bendravimo džiaugsmas. Čia vyksta stebuklai, nes per metus supilamas 125 tūkstančių kubinių metrų žemės piliakalnis, čia - Mažojoje kultūros sostinėje visus metus vyksta ištisas kultūrinių renginių ciklas: festivalis "Bardų vasara Naisiuose" , Naisių vasaros teatro spektakliai, gausų kitų švenčių. Ramūnas Karbauskis - viso to sumanytojas ir mecenatas su kaupu pateisina jam 2014 metų pabaigoje Kultūros ministerijos suteiktą Lietuvos Respublikos Kultūros mecenato vardą.

Kultūros viceministras Vytautas Vigelis pasveikino festivalio dalyvius ir svečius, padėkojo jo sumanytojui ir mecenatui Ramūnui Karbauskiui, priminė, jog prieš metus Kultūros ministerija ir Naisių bendruomenė pasirašė susitarimą, kad Naisių bendruomenės pagrindu būtų kuriamos ir kitų šalies mažų miestelių, gyvenviečių bendruomenės. Naisiai yra pirmasis kaimas paskelbtas mažąja Lietuvos kultūros sostine, o ateinančiais metais mažųjų kultūros sostinių šalyje bus dešimt. Mažąja kultūros sostine 2016-aisiais Kauno apskrityje bus paskelbta Kėdainių rajono Josvainių bendruomenė, Marijampolės - Šakių rajono Gelgaudiškio, Panevėžio - šio rajono Miežiškių, Telšių - Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos, Šiaulių - Radviliškio rajono Šeduvos, Tauragės - šio rajono Pagramančio, Klaipėdos - Šilutės rajono Juknaičių, Alytaus - Varėnos rajono Merkinės, Utenos - Molėtų rajono Alantos, Vilniaus apskrityje - Ukmergės rajono Veprių bendruomenė. Visoms šioms bendruomenėms įteiktos mažųjų kultūros sostinių vėliavos.

Sekmadienį vyko žemaitukų konkūrų varžybos. Bėgikai rungtyniavo maršrutu Naisiai - Kryžių kalnas - Naisiai. Žaidė krepšininkai, tinklininkai, šaškininkai. Žiūrovus linksmino dainuojantys vaikai.

Dvi festivalio dienos blaivioje, tvarkingoje aplinkoje ir renginių gausoje, padovanojo žiūrovams daug džiaugsmo akimirkų.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11