Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Komisija parengė Vietos bendruomenių metų programą

2015-08-05

Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. balandžio 23 d. priimtu nutarimu, paskelbė 2016 metus Vietos bendruomenių metais ir pasiūlė Lietuvos Respublikos Vyriausybei sudaryti Vietos bendruomenių metų komisiją, kuri parengtų ir patvirtintų Vietos bendruomenių metų programą ir pradėtų parengiamuosius darbus jai įgyvendinti. Komisijos sudėtyje buvo 20 skirtingų institucijų atstovų. LR Seimui atstovavo Seimo Bendruomenių ir pilietinės visuomenės parlamentinės grupės nariai: Rima Baškienė, Donatas Jankauskas ir Juras Požela.

Vasaros mėnesiais darbo grupės nariai, vadovaujami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministro Šešelgio, rinkosi į posėdžius, svarstė pateiktus siūlymus. Parengta plati Vietos bendruomenių metų programa ir veiksmų planas. Kai kurios priemonės bus įgyvendinamos ministerijų ar savivaldybių lėšomis, o kai kurioms finansavimas, deja, nėra užtikrintas. Seimo nariai akcentavo, kad 2016 m. valstybės biudžete turi būti numatytos lėšos Vietos bendruomenių metų patvirtintai programai įgyvendinti ir rengiasi teikti siūlymus Valstybės biudžeto projektui. Vietos bendruomenių reikšmė, įgyvendinant Europos Sąjungos ir nacionalinę regioninę politiką bei siekis stiprinti vietos savivaldą kaip pilietinės visuomenės formavimo pamatą, turi būti įgyvendinami ne tik idėjine, bet ir finansavimu užtikrinta prasme.

Pasirašytą Vietos bendruomenių metų programą Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė artimiausiu metu teiks Vyriausybei.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11