Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Etnokultūrinėje stovykloje vaikai mokėsi amatų

2015-08-03

Paežerių dvare (Šiaulių r.) vykusioje etnokultūrinėje stovykloje "Koks kraštas, toks ir raštas" stovyklavo 89 vaikai ir jaunuoliai iš įvairių Šiaulių regiono mokyklų. Stovykloje buvo primenami praeities amatai bei papročiai. Stovyklautojai galėjo daug ko ne tik sužinoti, bet ir išmokti. Kuršėnų etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotoja Ilona Motuzienė atvežė savo avį, kad stovyklautojams galėtų parodyti visą vilnos kelią, kol ji tampa kojine, megztiniu ar kitu mezginiu. Aštuoniose stovyklautojų grupėse vaikai pasikeisdami darbavosi amatų sekcijose - mokosi molio žiedimo, pynimo, vilnos vėlimo, papuošalų gaminimo, karpymo, medžio drožimo ir kt. Iki pietų stovyklautojus amatų mokė Šiaulių rajono tautodailininkai, po to vaikai mokėsi folklorinių šokių, liaudiškų dainų. Ruošė koncertines programas, kurias parodė Paežeriuose vyksiančiame romansų vakare, amatų šventėje Dirvonėnuose, o atlaiduose Juozapavoje - vyko giesmių programa. Stovyklautojams pakako laiko ir pokalbiams, ir vakarojimui prie laužo, ir maudynėms Nelindos ežere.

Stovyklos vadovės J. Lubienės teigimu, kiekvienais metais Paežeriuose organizuojamose stovyklose stovyklautojų vis gausėja. Juos traukia įdomūs užsiėmimai ir dvaro istorija. Paežerių dvaras XIX a. priklausė Zigmantui Nagurskiui, kuris 1910 m. pagal architekto Kačkovskio projektą šalia Nelindos ežero ir pastatė eklektinius dvaro rūmus. Parkas 1900-1905 m. sukurtas pagal garsaus to meto Lietuvos pomologo Zaleskio projektą. Parkas užima 500 m ilgio ir 300 m pločio sklypą. Sovietiniais metais dvare buvo Pavenčių cukraus fabriko poilsio bazė, dabar dvaru rūpinasi Šiaulių rajono savivaldybė. Vasaros metu čia vyksta jaunimo stovyklos.

Į stovyklos atidarymą atvykę svečiai: Šiaulių rajono vicemeras A. Mačiulis, Kultūros skyriaus vedėjas T. Vaitkus, Raudėnų seniūnas A. Venckus džiaugėsi jau eilę metų vykdoma tokio pobūdžio stovykla. LR Seimo narė R. Baškienė dėkojo organizatoriams už kilnų tikslą - mokyti vaikus senųjų amatų, priminti jiems mūsų tautos papročius, ugdyti bendruomeniškumą ir linkėjo stovyklautojams ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet įgyti daug žinių, kurias galės pritaikyti gyvenime.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11