Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Neįgaliųjų problemos turi būti sprendžiamos nedelsiant

2015-08-12

Į Šiaulių miesto savivaldybėje neįgaliųjų organizacijų surengtą apskritojo stalo diskusiją "Būkime vieningi ir eikime vienu keliu", atvyko Seimo nariai: Rima Baškienė, Stasys Brundza ir Valerijus Simulik bei įvairių savivaldybių socialinių paslaugų skyrių vadovai.

Renginio dalyviai diskutavo apie neįgaliųjų problemas, apie galimybę padidinti aplinkos prieinamumą neįgaliesiems, neįgalių vaikų integraciją, išsakė daug visuomenės abejingumo ir savivaldybių institucijų neveikimo atvejų.

Seimo narys S. Brundza akcentavo, jog Lietuvoje yra pakankama teisinė bazė neįgaliųjų socialinei integracijai užtikrinanti, tačiau dėl atsakingų institucijų abejingumo ir aplaidumo, lėšų stokos (programos finansavimas buvo sumažintas daugiau kaip dvigubai: nuo 108.497,0 tūkst. Lt 2011 m. iki 14.77.802 tūkst. eurų (51.024.794,75 Lt) 2015 m.), nepakankamos privačių objektų (viešojo maitinimo įstaigų ir kt.) savininkų bei naudotojų kontrolės bei vietos valdžios institucijų tolerancijos stokos neįgalių žmonių atžvilgiu, neįgaliųjų integracijos procesas yra nedovanotinai ilgai užtrukęs."

Seimo narė Rima Baškienė atkreipė dėmesį į būtinybę neįgaliųjų organizacijoms veikti kartu, drąsiai įvardinti problemas ir reikalauti jų skubaus sprendimo. Būtina viešinti sėkmės atvejus, dalintis patirtimi. Seimo narė pakvietė neįgaliųjų organizacijų atstovus atvykti į Seimą ir kartu su Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistais, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais ieškoti būdų neįgaliųjų problemų sprendimui.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11