Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Konferencija "Mokinių pasiekimai. Ką turime daryti kitaip?"

2015-08-26

Lietuvos edukologijos universitete rugpjūčio 26 d. vyko Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojama konferencija "Mokinių pasiekimai. Ką turime daryti kitaip?", kurioje dalyvavo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, komiteto nariai Rima Baškienė ir Vytautas Juozapaitis, savivaldybių švietimo padalinių vadovai, mokinių ir tėvų atstovai.

Švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės pranešime "Geresnis mokinių mokymasis - esminis švietimo sistemos prioritetas" apžvelgtos problemos ir numatomi pokyčiai švietimo srityje. Buvo akcentuojama, kad pagrindinis prioritetas šiais mokslo metais - ugdymo kokybė. Visi darbai, pasak A. Pitrėnienės, turi būti nukreipti į vieną tikslą - mokinių pasiekimų gerėjimą. Šie mokslo metai paskelbti Mokyklos bendruomenės metais.

Konferencijoje išklausytas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos analitikės dr. Claire Shewbridge pranešimas, kuriame apžvelgtos Lietuvos investicijos į ugdymą tarptautiniu kontekstu.

Vėliau vyko diskusijos, darbas grupėse, kurioms vadovavo kompetentingi specialistai. Mokinių tėvų atstovė Jolanta Ažondenienė pabrėžė, kad labai svarbus yra tėvų įsitraukimas į mokyklos bendruomenę. Mokinių tėvų atstovė skatino tėvus savarankiškai ateiti į mokyklas ir domėtis, rodyti iniciatyvą, o ne laukti, kol mokykla pakvies. Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Akvilė Burneikaitė pabrėžė, kad kalbant apie mokyklą svarbu nepamiršti, jog mokykla turėtų būti ne tik ta institucija, kuri suteikia akademinių žinių, bet yra ta vieta, kur vyksta visapusiškas asmenybės tobulėjimas.

Konferencijos dalyvių dėmesio sulaukė Kultūros mecenato, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nario Ramūno Karbauskio įžvalgos, asmeninė patirtis puoselėjant kultūringą, sveiką ir blaivų gyvenimą, organizuojamas jaunimo stovyklas, knygų vaikams leidybą ir daug kitų iniciatyvų.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11