Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikime su Švietimo ir mokslo ministre aptarta daug klausimų

2015-09-04

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė susitiko su Šiaulių rajono savivaldybės meru Antanu Bezaru, savivaldybės darbuotojais. Susitikime dalyvavo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė. Vėliau ministrė lankėsi Ginkūnų vaikų darželyje ir Meškuičių gimnazijoje.

Šiaulių rajono savivaldybėje iš viso veikia 4 gimnazijos, 19 pagrindinių mokyklų bei viena pradinė mokykla. Ikimokyklinių ugdymo įstaigų yra 9, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų - 3. Šiemet į bendrojo ugdymo mokyklas atėjo 3829 mokiniai - 4 proc. mažiau nei pernai.

Švietimo ir mokslo ministrė pateikė daug naudingos informacijos, domėjosi švietimo įstaigų veikla Šiaulių rajone. Seimo narė Rima Baškienė atkreipė dėmesį į būtinybę apie pasikeitimus neformaliojo ugdymo ar kitose švietimo srityse kuo skubiau informuoti visuomenę, ragino savivaldybės vadovus ieškoti galimybių aptverti mokyklų teritorijas, kad vaikai būtų saugūs, kad nuo darželio jiems būtų diegiami sveiko ir blaivaus gyvenimo pagrindai.

Susitikimo savivaldybėje metu aptarta švietimo situacija Šiaulių rajone: mokyklų tinklo pertvarka, švietimo įstaigų pastatų rekonstravimas, įrangos atnaujinimas, mokinių pavežėjimas, nemokamas maitinimas. Nemokamą maitinimą gauna 53 proc. rajono mokinių. Rajone svarstoma galimybė privačių asmenų ir savivaldybės lėšomis nemokamai maitinti visus pradinių klasių mokinius, taip ugdant ne tik bendravimo, bet ir maitinimosi kultūrą.

Po susitikimo su Šiaulių rajono savivaldybės atstovais švietimo ir mokslo ministrė apsilankė Ginkūnų vaikų darželyje. Per pastaruosius 10 metų ši vaikų ugdymo įstaiga užpildoma 100 proc. - joje ugdoma 75 vaikai, nors poreikis yra ženkliai didesnis. Ginkūnų vaikų darželiui būtinas priestatas ir seno pastato renovacija.

Meškuičių gimnazijoje, kurioje lankėsi ministrė, nuo šio rudens mokosi 238 mokiniai. Ši gimnazija jau keletą metų yra Lietuvos sportiškiausios mokyklos konkurso nugalėtoja arba prizininkė vidurinių mokyklų ir gimnazijų grupėje. Gimnazijos sportininkai - Baltijos šalių lengvosios atletikos mačo disko metimo rungties prizininkai ir nugalėtojai, o mokyklos virvės traukimo komanda - daugkartinė Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bendrojo ugdymo mokyklų mokinių virvės traukimo varžybų nugalėtoja ir prizininkė, tačiau mokyklos stadiono renovacijos problema nebuvo sprendžiama jau eilę metų.

Dalykiškas ministrės bendravimas, gilus švietimo srities žinojimas suteikia viltį, kad bus priimta daug ryžtingų sprendimų, o teigiami pokyčiai bus akivaizdūs.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11