Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Diskusija apie naująjį socialinį modelį

2015-09-08

Daugiau kaip 40-ies įstatymų siūlomus pakeitimus Radviliškio rajono verslininkams, įmonių ir organizacijų atstovams, darbdaviams, profesinių sąjungų atstovams pristatė LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Su ministre į Radviliškį atvyko: susitikimo su radviliškiečiais iniciatorė LR Seimo narė Zita Žvikienė, LR Seimo narė Rima Baškienė, advokatas, dalyvavęs rengiant socialinio modelio projektą, Justinas Ūsonis, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Mindaugas Sinkevičius. Naujasis socialinis modelis - tai Vyriausybės siekis subalansuoti darbo santykių, užimtumo ir valstybinio socialinio draudimo sistemas bei efektyviau spręsti skurdo problemą Lietuvoje.

Susitikime aptariamos Darbo kodekso, Socialinio draudimo ir Užimtumo įstatymų bei kitų teisės aktų naujovės, padėsiančios sukurti daugiau kokybiškų darbo vietų, užtikrinti tinkamą socialinę apsaugą ir pažangias socialines garantijas. Iš 187 valstybių pagal konkurencingumą Lietuva užima tik 124 vietą. Dabartinė socialinio draudimo sistema negarantuoja darbuotojų saugumo. "Lietuvos Respublikos Trišalė taryba toliau svarsto naująjį Darbo kodeksą, tačiau mums labai svarbu išgirsti ir vietos žmonių nuomones", - kalbėjo A. Pabedinskienė. Ministrė priminė, kad socialiniai partneriai - darbdaviai ir profesinės sąjungos - tarpusavyje suderino daugiau nei 80 proc. siūlomų teisės aktų pakeitimų. "Tikiu, kad dialogo forma galime sutarti dėl visų nuostatų, juk iki įstatymų priėmimo dar laukia bent du mėnesiai diskusijų, debatų Seime", - pažymėjo ji. Ministrė pritarė Seimo narės Rimos Baškienės minčiai, kad socialinio modelio projektas ir jį lydintys teisės aktai, turi būti išsamiai pristatyti kuo platesniam Lietuvos gyventojų ratui, kad būtų išsklaidytos visos abejonės, kad gyventojai gautų pakankamai informacijos jiems rūpimais klausimais.

"Ilgą laiką gyvenome vadovaudamiesi dabartiniu Darbo kodeksu, bet gyvenimas nestovi vietoje, keičiasi ekonominė ir socialinė situacija, įmonės mažėja, atsiranda naujų veiklos rūšių, todėl pasikeitimai darbo santykių srityje yra neišvengiami", - kalbėjo advokatas Justinas Ūsonis, rengęs socialinio modelio projektą. Jis akcentavo būtinybę užtikrinti darbo santykių lankstumą, mažinti biurokratizmą, skatinti verslumą.

Profesinių sąjungų atstovams kilo nemažai klausimų. Ar darbdaviams nebus suteikta per daug galių? Kaip siūlomos naujovės konkrečiai paveiks darbuotojus ir jų įsidarbinimo galimybes? Ar darbo grafikas nekis tik darbdavių naudai?

"Labai svarbu jungtis į profesines sąjungas, pasirašinėti kolektyvines sutartis, kuriose ir būtų apibrėžti visi probleminiai klausimai, svarbu atstovauti saviems interesams susivienijus, o ne pavieniui", - kalbėjo pranešėjai. Lietuvoje profsąjungų nariais yra tik 7-8 proc. dirbančiųjų.

(Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją)

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11