Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Lietuva paskelbta Taikos Respublika

2015-09-10

Rugsėjo 10 d. Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų prezidentė dr. Alisija Rodriges Fernandes paskelbė Lietuvą Taikos Respublika ir įteikė Taikos vėliavą. Dr. Alisija Rodriges Fernandes lankydama pasaulio šalis skleidžia įžymaus menininko Nikolajaus Rericho idėjas ir aiškina Taikos vėliavos reikšmingumą. A. Rodriges yra įteikusi daugiau negu 3 000 Taikos vėliavų organizacijoms, kurios savo veikloje vadovaujasi Taikos filosofija ir vykdo programą "Mes kartu kuriame taiką". A. Rodriges nuomone, "jeigu anksčiau Rericho paktas buvo susijęs su kultūros vertybių apsauga, dabar jis tampa taikaus šalių, tautų, religijų bendradarbiavimo idėja pačiai žmonijos egzistencijai".

Taikos vėliavą dr. A. Rodriges mūsų valstybei įteikė įvertinusi Lietuvos indėlį skleidžiant Taikos kultūrą. Lietuva balandžio 15-ąją, minint Pasaulio kultūros dieną, Taikos vėliavas kelia visoje šalyje, skelbiami Taikos miestai ir mokyklos.

Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorės Lietuvoje dr. Auksės Narvilienės teigimu, Lietuva yra pirmoji valstybė pasaulyje, kuriai suteiktas Taikos Respublikos vardas.

Priimdama Taikos vėliavą Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad "Taika - tai amžina vertybė visais laikais ir visuose pasaulio žemynuose. Taika neatsiejama nuo asmeninės kiekvieno iš mūsų atsakomybės, vertybių suvokimo, pasaulėžiūros ir sprendimų pasirinkimo. Ši vėliava labai reikšminga kiekvienam iš mūsų, nes priverčia susimąstyti, ką asmeniškai galime jau dabar, šią pat akimirką padaryti vardan taikos." Parlamento vadovė pakvietė visus mylėti savo Tėvynę, gerbti savo ir kitas tautas, kultūrų įvairovę, gerbti žmogaus teises, saugoti ir puoselėti mūsų tikruosius namus - mūsų planetos gamtą, aktyviai reikšti savo pilietinę poziciją, priimant mūsų ir mūsų vaikų ateičiai svarbius sprendimus.

Vėliavos įteikimo ceremonijoje dalyvavę Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai: R. Paliukas, V. Juozapaitis, R. Baškienė džiaugėsi, kad Lietuva, atsakingai suvokdama taikos reikšmę ir vertę, ją saugo ir puoselėja.

Taikos vėliava bus eksponuojama Algirdo Mykolo Brazausko salėje (Seimo I rūmai).

Padėkojusi Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT vadovei dr. A. Rodriges už šią gražią iniciatyvą, Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad "nors ji daugiau simbolinė, bet labai kilni ir reikšminga kiekvienam iš mūsų, nes priverčia susimąstyti, ką asmeniškai galime jau dabar, šią pat akimirką padaryti vardan taikos."

Parlamento vadovė pakvietė visus mylėti savo Tėvynę, gerbti savo ir kitas tautas, kultūrų įvairovę, gerbti žmogaus teises, saugoti ir puoselėti mūsų tikruosius namus - mūsų planetos gamtą, aktyviai reikšti savo pilietinę poziciją, priimant mūsų ir mūsų vaikų ateičiai svarbius sprendimus.

Ceremonijos dalyvius taip pat pasveikino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie JT koordinatorė Lietuvoje dr. A. Narvilienė.

Taikos vėliava bus eksponuojama Algirdo Mykolo Brazausko salėje (Seimo I rūmai).

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11