Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Mitinge išsakyti griežti profsąjungų reikalavimai

2015-09-10

Ketvirtadienį prie Seimo ir Vyriausybės profesinės sąjungos protestavo prieš naująjį Darbo kodeksą. Susirinkusiųjų plakatai skelbė: "Nenaikinkite profesinių sąjungų", "Mes - ne vergai", "Darbo kodekso liberalizavimas - kelias į vergovę", ir t. t. Mitinguojantys laikė rankose naujojo Darbo kodekso rengėjo Vilniaus universiteto teisės profesoriaus Tomo Davulio, premjero Algirdo Butkevičiaus, Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės ir kitų, pasisakančių už Darbo kodekso pakeitimus, nuotraukas, sakydami kad "tauta turi žinoti savo "didvyrius".

Pasak profsąjungos atstovų, siūlomas "lankstesnis" Darbo kodeksas laisvesnius darbdavių ir darbuotojų santykius įtvirtintų darbuotojų nenaudai. Profsąjungų atstovai mitingo metu reikalavo progresinių mokesčių, didesnio minimalaus mėnesinio atlyginimo, ilgesnių atostogų ir didesnių socialinių garantijų. Šiuos reikalavimus palaikė ir mitinge dalyvaujanti Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadette Segol.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas akcentavo, kad jeigu profsąjungų reikalavimai nebus išgirsti - protestai kartosis. Būtina daugiau kalbėti apie darbuotojų ir darbdavių santykius, darbuotojas neturi tapti darbdavio valios įrankiu.

Prie protestuojančių Lietuvos dirbančiųjų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Radviliškio ir kitų miestų prisijungia ir solidarumą išreiškia kaimynai latviai bei lenkai, taip pat vokiečiai, norvegai ir kitos Europos Sąjungos šalių profesinės sąjungos.

Profesinės sąjungos nepritaria šioms numatytoms naujojo Darbo kodekso nuostatoms:

1. Darbuotojo atleidimui, įspėjus prieš 3 dienas.
2. Darbo užmokesčio mažinimui.
3. Išeitinių išmokų ir įspėjimo terminų mažinimui.
4. Maksimalios darbo laiko savaitės ilginimui iki 60 valandų.
5. Terminuotų darbo sutarčių įvedimui nuolatinio pobūdžio darbui.
6. Atostogų už darbo stažą panaikinimui.
7. Darbo stažo pensijai gauti ilginimui penkeriais metais.
8. Darbuotojų, auginančių vaikus, garantijų mažinimui.
9. Profesinių sąjungų veiklos suvaržymui.

Ministrė A. Pabedinskienė, nepabijojusi ateiti į mitingą, kalbėjosi su protesto dalyviais, žadėjo, kad tik suderintos Trišalėje taryboje, Darbo kodekso nuostatos tikrai pasieks Seimą. Kai kurie Seimo nariai taip pat susitiko su mitingo dalyviais. Seimo narė Rima Baškienė, prisimindama, jog pati 10 metų aktyviai dirbo žemdirbių profsąjungoje, ragino žmones būti vieningais, jungtis į profsąjungas, rengti kolektyvines sutartis. "Tik girdėdami žmonių reikalavimus, išdiskutavę ir sulaukę trišalės tarybos sprendimo galėsime pradėti svarstyti Vyriausybės teikiamus įstatymus"- kalbėjo parlamentarė.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11