Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Tarėsi 2016 metų Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovai

2015-09-10

Rugsėjo 10 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko 2016 metų Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovų pasitarimas dėl Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių veiklos, numatomų darbų gairių bei prisistatymo visuomenei Vilniaus miesto "Tautų mugė" šventės metu rugsėjo 18-20 d.

Pasitarimą inicijavo Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių judėjimo sumanytojas, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis, LR Seimo narė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė. Pasitarime dalyvavo visų 10-ties Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių atstovai, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, komiteto narys Vytautas Juozapaitis, Kultūros ministerijos specialistai.

Mažoji Lietuvos kultūros sostinė - nacionalinis LR kultūros ministerijos ir Naisių kaimo bendruomenės inicijuotas ir vykdomas projektas. Nuo 2015 metų sausio 1 dienos pirmąja mažąja Lietuvos kultūros sostine tapo Naisiai, kuri kviečia bendruomenes ir visus Lietuvos žmones prisijungti prie mažosios kultūros judėjimo, siekiant, kad šis projektas nenutrūkstamai būtų tęsiamas, o mažųjų kultūros sostinių sąrašas - kiekvienais metais papildomas vis naujais Lietuvos miesteliais ir kaimais.

Tai judėjimas už tai, kad į kaimą sugrįžtų gyvenimo džiaugsmas, o mūsų nacionalinė kultūra būtų pilnavertė. "Ši iniciatyva padeda atskleisti ir būti pastebėtoms, įvertintoms, kuriančioms, siekiančioms atskleisti savitumą, demonstruojančioms pilietiškumą ir puoselėjančioms meną bendruomenėms," - teigia mažųjų Lietuvos kultūros sostinių judėjimo iniciatorius, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Šio projekto siekiai:

- padėti pamatus naujai ilgametei kultūrinei tradicijai ir praturtinti Lietuvos kultūrą apskritai;
- puoselėti kultūrą ir meną regionuose - kaip "sveiką" atsvarą didmiesčių kultūrai;
- didinti miestų kultūros ir mažosios kultūros tarpusavio integraciją;
- grąžinti į Lietuvos žmonių širdis meilę ir pagarbą savam kraštui ir jo tradicijoms;
- didinti kaimo žmonių kultūrinį aktyvumą ir taip gerinti jų gyvenimo kokybę;
- įtraukti į mažosios kultūros judėjimą kuo daugiau verslininkų ir kultūros atstovų, kurie aktyviai imtųsi iniciatyvos gaivinant krašto kultūrinį gyvenimą;
- rodyti ir skleisti turtingą bei turiningą kaimo bendruomenių kultūrinį gyvenimą;
- kurti patrauklią alternatyvą emigracijai ir alkoholizmui kaime.

2016 m. mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis paskelbtos :

Josvainiai, Kėdainių r., Gelgaudiškis, Šakių r., Miežiškiai, Panevėžio r., Žemaičių Kalvarija, Plungės r., Šeduva, Radviliškio r., Pagramantis, Tauragės r., Juknaičiai, Šilutės r., Merkinė, Varėnos r., Alanta, Molėtų r., Vepriai, Ukmergės r.

Daug gražių iniciatyvų ir jų įgyvendinimo galimybių mažosioms kultūros sostinėms pasiūlė Ramūnas Karbauskis. Jis savo lėšomis kiekvieną bendruomenę parems 3 tūkst. Eurų suma, skirs nemokamai mobilią sceną, "Naisių vasaros teatro" pasirodymus, padės išleisti laikraštį bei spręsti daugelį kitų organizacinių klausimų. R. Karbauskis, kaip blaivybės puoselėtojas, ragino visus kultūros renginius organizuoti be alkoholio, daugiau dėmesio skiriant vaikų užimtumui.

Prie kilnių darbų žadėjo prisidėti ir Seimo narys V. Juozapaitis, aplankydamas kiekvieną Mažąją kultūros sostinę su savo asmeniniu koncertu, o Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas siūlė svarstyti galimybę surengti ciklą LRT laidų apie kultūros sostines, jų aktyvius žmones.

Seimo narė Rima Baškienė atkreipė dėmesį, kad didžiulę įtaką sėkmingai Mažųjų kultūros sostinių veiklai turi kiekvienos savivaldybės vadovų požiūris į kultūrą ir siūlė šį klausimą aptarti su Lietuvos savivaldybių asociacija.

Pirmasis Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių prisistatymo visuomenei vyks Vilniaus miesto "Tautų mugė" šventės metu rugsėjo 18-20 d., kur visos 10 bendruomenių turės galimybę surengti savo pasirodymus Katedros aikštėje.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11