Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Europos parlamento narys Bronis Ropė lankėsi Šiauliuose

2015-09-25

Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto narys Bronis Ropė rugsėjo 25 dieną lankėsi Šiauliuose. Kartu su juo susitikimuose ir renginiuose dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė Rima Baškienė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Šiaulių universitete buvo pasirašyta paramos sutartis tarp Universiteto , atstovaujamo rektoriaus Donato Jurgaičio, ir Europos Parlamento nario Bronio Ropės bei Kultūros mecenato Ramūno Karbauskio. Šioje sutartyje paramos davėjai įsipareigojo suteikti savanorišką ir neatlygintiną finansinę paramą (4234 Eurus) istorijos ir politikos magistrantūros studijų vieno studento studijų kainai padengti. Finansinė parama skirta dvejų metų laikotarpiui. Paramą gavo Humanitarinio fakulteto istorijos ir politikos magistrantūros studijų I kurso studentė Aistė Juozapavičiūtė. "Tikiuosi, kad bus parengta specialistė, liksianti Šiaulių regione, čia turėsianti darbą ir kelsianti Šiaurės Lietuvos lygį", - sutarties pasirašymo metu kalbėjo rektorius D. Jurgaitis. Susitikimo dalyviai aptarė švietimo, studijų finansavimo temas, Šiaulių universiteto reikalus. R. Karbauskis atkreipė dėmesį, kad tikslinis studijų finansavimas Lietuvoje yra nepakankamas bei išreiškė viltį, kad pasirašydamas paramos sutartį paskatins ir kitus pasekti jo pavyzdžiu.

Kalbėdama 8-ojoje Prano Aleksos tarptautinėje mokslinėje konferencijoje "Šiuolaikinio kaimo vizija", parlamentarė Rima Baškienė pasidžiaugė užsimezgusiu gražiu Šiaulių universiteto studentų bendradarbiavimu su LR Seimo Mišria Seimo narių grupe, Seime įvykusia diskusija. R. Baškienė išreiškė viltį, kad iniciatyvos ir pasiūlymai skatina kurti šviesesnę Lietuvos kaimo ateitį ir yra svarbūs žemės ūkiui. Ji atkreipė dėmesį į Europos Sąjungos paramos įsisavinimo būtinybę. Ramūnas Karbauskis akcentavo, kad Lietuvos regionai privalo atsigręžti į kultūrinio gyvenimo lygio kėlimą, ir kaip sėkmingą pavyzdį pristatė besikeičiančią kaimo gyvenimo kokybę Naisiuose. Europarlamentaras Bronis Ropė konferencijos dalyviams pasakojo apie savo vienerių metų veiklą Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete bei EP Žaliųjų frakcijoje. Jis atkreipė dėmesį į senėjantį ES ūkininkų amžių ir būtinybę didinti išmokas bei teikti pagalbą jaunimui, skatinant jį užsiimti žemės ūkio veikla.

Prano Aleksos tarptautinių mokslinių konferencijų "Šiuolaikinio kaimo vizija organizatoriui, Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto Kaimo plėtros tyrimų centro direktoriui prof. dr. Jonui Jasaičiui už ilgametę pedagoginę ir švietėjišką veiklą Seimo narė Rima Baškienė įteikė Seimo atminimo medalį.

Dalykiška diskusija įvyko Šiaulių rajono savivaldybės salėje - čia B. Ropė, R. Baškienė, R. Karbauskis ir Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras susitiko su Šiaulių regiono žemdirbiais, o vėliau - ir su regiono nevyriausybinių organizacijų atstovais. Aptartos pieno sektoriaus problemos, maisto kokybės mokyklose ir darželiuose bei kiti aktualūs klausimai. Pasak B. Ropės, visos Europos Sąjungos šalys turėtų vienodai vystytis rinkoje. Lietuvos pieno gamintojai turėtų kooperuotis dėl perdirbimo ir realizacijos bei grįžti prie pieno rinkos reguliavimo. "Turime kartu veikti, kad maistas būtų sveikas - be GMO ir skonio stipriklių", - kalbėjo B. Ropė. Jis atkreipė dėmesį, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungos iniciatyva LR Seime buvo surengta eilė konferencijų, buvo priimtas Seimo narės Rimos Baškienės parengtas nutarimas dėl Vyriausybės pozicijos GMO atžvilgiu. Europarlamentaras minėjo, kad nuo 2016 m. mokykloms bei darželiams bus tiekiamai tik natūralūs pieno produktai. "Pagrindinis ES tikslas yra saugoti aplinką, mažinant aplinkos užterštumą. Nuo 2015 m. ūkininkai vykdo "Žalinimo" programą, kuriai išmokos kasmet didinamos. Problemomis išlieka kiaulių maras bei tiesioginių išmokų dydžių atskirtis, lyginant su šalimis "senbuvėmis", - kalbėjo B. Ropė.

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys Ramūnas Karbauskis, aptardamas pabėgėlių temą, nuogąstavo, kad Lietuvoje nėra ieškoma sprendimų, kaip susigrąžinti emigravusius lietuvius, o kalbama tik apie paramą pabėgėliams. Jis atkreipė dėmesį į dar vieną problemą - kad naujame ES paramos laikotarpyje kaimo bendruomenių projektų finansavimui verslui skirta net 70 proc. lėšų, o kultūrai - tik 15 proc. Kaimo bendruomenės nėra pajėgios vystyti verslą, užtikrinti su tuo susijusių projektų tęstinumą, o kultūros puoselėjimas yra viena iš svarbiausių kaimo bendruomenių veiklos krypčių.

Susitikime su žemdirbiais dalyvavo ir kalbėjo Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas - valstybinis veterinarijos inspektorius A. Teišerskis, Valstybinės darbo inspekcijos prie SADM Šiaulių skyriaus vedėjo pavaduotojas S. Joneikis, Nacionalinės mokėjimo agentūros prie ŽŪM Šiaulių paramos administravimo skyriaus vyr. specialistė G. Kažukolovienė.

Vakare EP narys Bronis Ropė, Seimo narė Rima Baškienė dalyvavo festivalio "Bardų vasara Naisiuose" baigiamajame 17-ame renginyje.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11