Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Dujotiekio Klaipėda - Kuršėnai statybos užbaigimas

2015-10-02

Netoli Kuršėnų Šiaulių rajone Lapkasių kaime spalio 2 d. vyko dujotiekio Klaipėda - Kuršėnai statybos užbaigimo šventė, į kurią atvyko Ministras pirmininkas A.|Butkevičius, Seimo nariai: R. Baškienė ir A. Mockus, savivaldybių merai, darbus vykdžiusios - AB "Amber Grid" atstovai. Per Klaipėdos, Plungės, Telšių, Rietavo ir Šiaulių rajonų savivaldybes nutiesta 110 kilometrų ilgio, 800 mm skersmens antra dujotiekio gija. Iki šiol esamos dujotiekio gijos skersmuo atkarpoje nuo Klaipėdos iki Kuršėnų yra 300 mm, todėl dujų perdavimo sistema buvo pajėgi priimti tik iki 40 proc. dujų kiekio, kurį SGD terminalas Klaipėdoje galėtų tiekti per parą. Akivaizdu, kad reikėjo didesnio pajėgumo. Nuo šiol SGD terminalas yra visiškai integruotas į šalies gamtinių dujų perdavimo sistemą, jo pajėgumai leidžia patenkinti ne tik Lietuvos, bet ir daugiau nei 80 proc. Baltijos šalių metinio gamtinių dujų poreikio. Naujoji dujotiekio gija kerta 1 magistralinį, 9 rajoninius, 7 krašto ir 37 vietinės reikšmės kelius, 1 geležinkelį, Minijos upę, 60 melioracijos griovių ir upelių.

" Šis svarbus infrastruktūrinis projektas, turės didelę reikšmę ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių energetikos sektoriams, Lietuva turės dar didesnes galimybes transportuoti dujas", - šventės metu kalbėjo Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Pastačius dujotiekį įgyvendintas Europos Sąjungos projektas "Dujotiekio Klaipėda - Kiemėnai pajėgumų padidinimas", kuris suteikia reikiamus pajėgumus transportuoti dujas iš Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje vartotojams Lietuvoje ir per dujotiekio jungtį Kiemėnuose į kitas Baltijos šalis.

Planuotos projekto investicijos - 63,7 mln. eurų. Įgyvendinant projektą pavyko sutaupyti daugiau nei 5 procentus planuotų investicijų, tai yra apie 3 mln. eurų. Europos Komisija skyrė 27,6 mln. eurų statybos darbams finansuoti.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11