Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Kuršėnietiški sveikinimai Jaunųjų europiečių sąjungai

2015-09-20

Dešimties jaunųjų europiečių iš Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokinių grupė ir mokytojai Ramutė Zorienė ir Darius Leškauskas dalyvavo Jaunųjų europiečių sąjungos 15 metų sukakties renginiuose. 2000-jų metų rugsėjo 20 d. Demmino mieste (Vokietija) dalyvaujant jaunimo grupėms iš Pabaltijo šalių (tarp jų ir iš Lietuvos) buvo įkurta tarptautinė Jaunųjų europiečių sąjunga. Jos prezidentas Zygfridas Logalis yra ištikimas Kuršėnų miesto draugas, čia atvežęs daug labdaros, užmezgęs glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Kuršėnų seniūnija, Šiaulių rajono savivaldybe, LR Seimo nare R. Baškiene. Ponas Z. Logalis finansavo ir kuršėniškių kelionę į Šcecine (Szczecin) miestą, kur vyko minėta šventė. Kuršėnų delegacija turėjo galimybę apžiūrėti Šcecino miestą, kuris yra vienas svarbiausių Lenkijos uostamiesčių, įsikūręs prie Oderio upės žiočių.

Rugsėjo 20 dieną Šcecino Centriniuose vaikų namuose vyko tarptautinės Jaunųjų europiečių sąjungos 15-ajam jubiliejui, bet ir pasaulinei vaikų dienai paminėti skirti renginiai. Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos moksleiviai piešė, surengė koncertinius pasirodymus, demonstravo madas, didžėjai mokė savo darbo subtilybių, jaunuoliai stebėjo ir patys bandė dalyvauti pirmosios pagalbos pratybose, žaidė futbolą ir kt. Vaikai turėjo galimybę pabendrauti, užduoti rūpimus klausimus ir garbiems renginio svečiams: Europos parlamento nariui Helmutui Scholzui (Helmut Scholz), NATO kariškiams, Mecklenburg - Vorpommern žemės vadovams.

Jaunųjų europiečių sąjungos prezidentui Zygfridui Logaliui sąjungos jubiliejaus proga iškilmingai buvo įteikta LR Seimo narės Rimos Baškienės dovana - Lietuvos valstybės vėliava ir sveikinimas Jaunųjų europiečių sąjungai.

(Parengta pagal Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytojos Ramutės Zorienės informaciją)

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11