Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Sveikatos apsaugos ministrės ir Seimo narių vizitas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje

2015-10-16

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Seimo nariai; Rima Baškienė, Arvydas Mockus ir Edvardas Žakaris, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras dalyvavo antrojo linijinio greitintuvo atidaryme Onkologijos klinikoje, apžiūrėjo avarinės būklės Vaikų ligų kliniką, susitiko su Moters ir vaiko klinikos darbuotojais. Prieš aštuonis metus Šiaulių onkologijos klinikos darbuotojai ir Seimo nariai džiaugėsi atidarytu pirmuoju linijiniam greitintuvui, tačiau jo pajėgumų jau neužtenka. Prireikė antrojo, kuriam įsigyti skirta 13 milijonų litų iš Europos Sąjungos paramos, iš ligoninės biudžeto buvo skirta apie 925 tūkstančiai litų, 368 tūkstančius litų skyrė Šiaulių miesto savivaldybė, 138 tūkstančius litų - Šiaulių rajono savivaldybė, 108 tūkstančius - Kelmės rajono savivaldybė. Generalinio direktoriaus Petro Simavičiaus teigimu, pradėjus veikti dar vienam aparatui, sumažės pacientų eilės. Onkologijos klinikoje linijiniu greitintuvu per dieną aptarnaujama apie 100 pacientų. Onkologijos klinikos Radioterapijos skyriaus vedėjas J. Gečas patikino, jog naujoji įranga užtikrins gydymo nepertraukiamumą.

Moters ir vaiko klinikoje buvo apžiūrėta naujoji klinikos dalis, kurioje šiemet gimė 200 naujagimių daugiau negu praėjusiais metais, ir senoji klinika, kurios būklė pripažinta avarine. Atnaujinimo projektas yra parengtas. Milijonas litų klinikai buvo skirtas likviduoti avarinei situacijai, jau atnaujinta kanalizacija ir vandentiekis, tačiau 2016 metais darbų tęstinumui lėšų nenumatoma. "Privalome rasti lėšų. Tai ne eilinis remontas - pastatas avarinės būklės, jame kritinė situacija ir reikalingi operatyvūs sprendimai. Priėmimo, skubios pagalbos skyriuose renovacijos darbai turi prasidėti. Pagalba teikiama viso regiono vaikams" - kalbėjo P. Simavičius, tam pritarė ir Seimo nariai. Apibūdindamas ligoninės darbą ligoninės vadovas kalbėjo, kad respublikinėje ligoninėje dirba apie 2700 darbuotojų. Nuolatinė rodiklių analizė leidžia gerinti darbą. Diegiamos brangios technologijos, pasitelkiami jauni, gabūs specialistai, vykdomas nuolatinis kvalifikacijos kėlimas. Didinami slaugytojų atlyginimai ( 2015 sausio mėn. padidėjo 6 proc. 2015 rugsėjo mėn. - 7 proc. Su profsąjungomis suderinta ir toliau didinti atlyginimus). Mažinamas kreditorinis įsiskolinimas: per 2014 m. kreditorinis įsiskolinimas nuo 8 mln. Lt., sumažintas iki 1,2 mln. Lt. Džiugina balo vertės išaugimas iki 99 centų ir žinia, kad pasieks 1.

Susitikimo su klinikos darbuotojais metu Ministrė R. Šalaševičiūtė kalbėjo: "Turime pretenzijų šeimos gydytojams, jų ataskaitoms, pacientų paruošimui siunčiant juos kitiems medikams, kai nesutvarkomi dokumentai bei tyrimai. Daug pacientų atvyksta pas konsultantus su klaidingomis diagnozėmis", - sakė ministrė. R. Šalaševičiūtė akcentavo, jog pacientų eilių mažinimas yra esminė problema. Ji pateikė skaičius, jog apie 40 procentų eilės pas gydytojus didėja dėl pacientų neatvykimo, apie 20 procentų eilių, pasak ministrės, nusidriekia dėl gydymo įstaigų administracijos požiūrio bei tvarkos į eilių mažinimą nebuvimą, nekuriamos vidinės priemonės eilėms mažinti. "Po pacientų apklausos paaiškėjo, kad pirmoje vietoje gydymo įstaigose yra nebendravimas, nesusikalbėjimas, nepagarba pacientui, o ne įranga, aparatūra, patalpos ligoninėse. Užsitarnaukite pacientų meilę", - linkėjo ministrė. Ministrė prašė daugiau dėmesio skirti prevencinių programų įgyvendinimui, tobulinti šeimos gydytojų veiklą, užtikrinti informacijos suteikimą gyventojams. Informavo, kad vykdant Lietuvos ir Šveicarijos programą Moters ir vaiko klinikai bus skirta dar 15 pavadinimų įranga už 106 tūkst. eurų. Ministrė atkreipė dėmesį į įstaigų konsolidavimo svarbą. Siūlė įgyvendinant ilgalaikio gydymo programą tam pritaikyti Kuršėnų ligoninę arba Kuršėnų ligoninę prijungti prie Šiaulių ligoninės kaip filialą, orientuojant į gerantologiją ir slaugą, tačiau Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, siūlė neskubėti "Reikia apie tai kalbėtis su žmonėmis, darbuotojais, kad jų gydymosi ir darbo sąlygos nepablogėtų" - kalbėjo Šiaulių rajono meras.

Susitikimo metu ministrė džiaugėsi darniu ligoninės kolektyvu, sumaniu jų vadovu, Seimo narių aktyvumu ir konkrečia pagalba ligoninei. Susitikime kabėję Seimo nariai ne tik dėkojo medicinos darbuotojams už jų pasiaukojantį darbą, bet ir ragino juos būti aktyviais, kelti esančias problemas, kad kartu būtų galima jas spręsti.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11