Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Poezijos šventė vėl sukvietė literatūros mylėtojus

2015-10-17

Į Kuršėnų kultūros centrą iš įvairių Lietuvos vietų sugūžėjo poetai ir eiliuotojai į poezijos šventę "Žodžių pynė margoj juostoj".

2000 metais Šiaulių rajono literatų ir eiliuotojų šventėje gimusi idėja suburti eiliuotojus ir kasmet rengti literatūrines - muzikines šventes "Žodžiai iš širdies" tapo tradicija. Susikūrė Šiaulių rajono literatų asociacija (pirmininkė N. Girniuvienė). Šiaulių rajono savivaldybė tęsdama kilnią tradiciją - remti knygų leidybą, padėjo rajono literatams išleisti jau ne vieną almanachą ar poezijos knygą. Seimo narė Rima Baškienė, kaip nuolatinė poezijos švenčių dalyvė ir globėja, sveikindama literatus, džiaugėsi jų kūrybine branda ir gražiu bendradarbiavimu su kitų rajonų literatais. Perskaičiusi Romualdo Ozolo eilėraštį: " Yra dar vienas šventas žodis: LIETUVA. Many jo niekas nenutildys, jame - būties prasmė, gyvenimo šviesa, ir naujo atgimimo viltys" , ji kalbėjo apie Bazilionų mokyklos siekį įkurti lituanistikos centrą, deramai įamžinti poeto, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro R. Ozolo atminimą ir kitą poezijos šventę surengti jau ten. Seimo narė kvietė visus saugoti ir branginti lietuvių kalbą, papročius ir tradicijas.

Šventėje dalyvavo ir savo eiles skaitė Joniškio, Kėdainių, Kretingos, Kelmės, Panevėžio, Akmenės rajonų ir Šiaulių rajono ir miesto literatai. Skambėjo A. ir K. Bernotų atliekama birbynių muzika, jaunimo grupės "Neto" atliekamos dainos. Šventinio renginio patalpas puošė tautodailininkės Rasos Šiškuvienės karpiniai.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11