Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

2016 - uosius Seimas paskelbė Saulės mūšio metais

2015-10-20

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2016 metais sukanka 780 metų, kai įvyko Saulės mūšis, kuriuo pasiekta didžiulė istorinės reikšmės pergalė, įrašiusi Lietuvą ir visus baltus į Europos istoriją bei atvėrusi kelius Lietuvos valstybės įtvirtinimui, nutarė 2016-uosius paskelbti Saulės mūšio metais. Už šį nutarimą balsavo visi 79 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Priimtame dokumente atkreipiamas dėmesys, kad 2000 metais Latvijos ir Lietuvos parlamentai, įvertinę Saulės mūšio reikšmę, rugsėjo 22 dieną - Saulės mūšio pergalės dieną - paskelbė Baltų vienybės diena.

Kaip pabrėžiama Seimo nutarime, jau pradėti Saulės mūšio įamžinimo darbai: atlikti Saulės mūšio vietovės Jauniūnuose, Joniškio r., archeologiniai tyrinėjimai, parengtas Saulės mūšio įamžinimo projektas, Saulės mūšio įamžinimas buvo įtrauktas į valstybinę Lietuvos tūkstantmečio programą.

Seimas siekia pasitikti Saulės mūšio sukaktį ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį su baigtais Saulės mūšio vietos, pritaikytos turistinei, pažintinei, kultūrinei ir edukacinei veiklai, įamžinimo darbais.

Priimtu nutarimu Vyriausybei siūloma sudaryti Saulės mūšio metų komisiją, kuri iki 2015 m. gruodžio 1 d. parengtų Saulės mūšio metų programą, ir 2016 metų valstybės biudžete numatyti lėšų šiai programai įgyvendinti.

" Padarytas svarbus žingsnis pasitinkant Saulės mūšio sukaktį, įamžinant baltų tautų pergalę, vienybę ir nusiteikimą dirbti katu gerbiant ir puoselėjant istoriją"- Seime teikdama Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto išvadą kalbėjo viena iš šio nutarimo iniciatorių, Seimo narė Rima Baškienė.

(Parengta pagal Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus informaciją)

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11