Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Pirmą kartą Šiaulių rajonas nominuotas "Auksine krivūle"

2015-10-23

Lietuvos savivaldybių asociacija, siekdama pagerbti įvairiose srityse labiausiai nusipelniusias Lietuvos savivaldybes, spalio 23 d. Vilniuje, kongresų ir parodų centre "Litexpo", surengė dešimtąją iškilmingą laureatų apdovanojimo ceremoniją. 14 ministerijų vadovai bei jų atstovai paskelbė savo srityje labiausiai pasižymėjusias savivaldybes - "Auksinės krivūlės" laureatus.

Tarp garbingų laureatų pirmą kartą nuskambėjo Šiaulių rajono vardas. Šiaulių rajono savivaldybė buvo įvertinta kaip "Savivaldybė - kultūros puoselėtoja" . Apdovanojimą Šiaulių rajono savivaldybės merui Antanui Bezarui įteikė Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis, teigdamas, kad nuo savivaldos labai priklauso kiek mes saugojame ir puoselėjame savo kultūrą.

Tai svarus savivaldybės darbo įvertinimas kultūros srityje, nes ilgus dešimtmečius Šiaulių rajone buvo puoselėtos ir saugotos kultūros tradicijos, tačiau naujos idėjos, gerėjanti kultūrinių renginių kokybė, Naisių kaip mažosios Lietuvos kultūros sostinės įvairialypė veikla, asmeninis kultūros mecenato Ramūno Karbauskio indėlis į kultūros puoselėjimą, šios kadencijos tarybos sprendimas, kad visų kultūros renginių metu nebūtų vartojamas alkoholis, aktyvi jaunimo organizacijų veikla, tapo svarbiu pagrindu šią nominaciją skirti būtent Šiaulių rajonui.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras džiaugėsi, kad Naisiai - mažoji Lietuvos kultūros sostinė skleidžia savo gerąją patirtį ne tik Šiaulių rajonui, bet ir visai Lietuvai. Naujos kadencijos Šiaulių rajono tarybos nariai, kultūrą įvardinę vienu iš svarbiausių prioritetų, nebijo iššūkių ir atsakomybės, keičiant rajone vykstančių renginių kokybę. Šiaulių rajonas tarpo pirmuoju Lietuvoje, priėmęs tarybos sprendimą, kad visi rajono kultūriniai renginiai vyks blaivioje aplinkoje. " Nuoširdžiai dirbantys ir kuriantys žmonės yra mūsų rajono pasididžiavimas" - kalbėjo Šiaulių rajono meras.

Šiaulių rajono savivaldybėje išsaugotas kultūros įstaigų tinklas, jose dirbantys specialistai sudaro sąlygas gyventojams gauti kokybiškas kultūros paslaugas. Daug gyventojų dalyvauja meno mėgėjų veikloje - Kuršėnų kultūros centre ir jo filialuose veikia 118 meno kolektyvų, kuriuos lanko per 1330 dalyvių. Meno kolektyvų lygį ir pasiektus rezultatus atspindi net 9 aukščiausios nominacijos "Aukso paukšte". Ypatingas dėmesys Šiaulių rajono savivaldybėje skiriamas etninės kultūros plėtrai, tradicijoms ir papročiams išsaugoti. Visose Šiaulių rajono seniūnijose vyko kompleksinės kraštotyros ekspedicijos, jų metu sukaupta medžiaga sugulė į monografijas, atsidūrė muziejų ekspozicijose. Šiaulių rajono savivaldybės taryba jau antrą dešimtmetį skiria lėšas knygų leidybai. Kuršėnuose nuo 2006 metų veikiantis etninės kultūros ir tradicinių amatų centras subūrė tradicinius amatininkus, tautodailininkus bei tapo kūrybinių stovyklų ir seminarų vieta. Savivaldybė yra įsteigusi 9 kultūros ir meno premijas.

"Valstybė prasideda nuo kultūros. Kultūra yra mūsų tautos tradicijų, papročių ir išlikimo garantas. Šis aukštas Šiaulių rajono įvertinimas kultūros sityje yra kartu ir didžiulis įpareigojimas dar labiau susitelkti puoselėjant kultūrą mūsų rajone, sudarant geras sąlygas kultūros darbuotojams, saviveiklininkams, visiems kultūrą mylintiems žmonėms kurti ir dirbti, garsinant Šiaulių rajoną, o tuo pačiu ir Lietuvą" - sveikindama "Auksinės krivūlės įteikimo proga kalbėjo LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė, dvi kadencijas Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotoja dirbusi ir kuravusi kultūrą Rima Baškienė.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11