Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Aptarti galimi pokyčiai Seimo rinkimų tvarkoje

2015-10-28

Seime įvyko visų parlamentinių frakcijų seniūnų pasitarimas dėl galimų pokyčių Seimo rinkimų tvarkoje. Seimo pirmininkės L. Graužinienės prašymu frakcijose buvo aptarti pasiūlymai dėl rinkimų tvarkos bei naujų vienmandačių rinkimų apygardų ribų. "Pasiektas susitarimas, kad artimiausiuose Seimo rinkimuose liksime prie šiuo metu galiojančios rinkimų sistemos, t. y. 71 Seimo narys bus renkamas vienmandatėse apygardose, o 70 - daugiamandatėje apygardoje. Likus mažiau negu metams iki Seimo rinkimų imtis kardinalios rinkimų reformos būtų neprotinga ir nelogiška. Buvo sutarta, kad Konstitucinio Teismo nutarimas, pagal kurį skirtumai tarp rinkimų apygardų negali viršyti 10 proc. nuo bendro rinkėjo skaičiaus vidurkio, bus įgyvendintas dar šioje Seimo sesijoje. Atitinkamos įstatymų pataisos bus priimtos lapkričio mėnesį", - akcentavo Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Pasitarime atkreiptas dėmesys, kad mokslininkų parengtas vienmandačių rinkimų apygardų žemėlapio projektas dėl pažeistų savivaldybių vientisumo, istoriškumo principų sukėlė visuomenės nepasitenkinimą, o nepagrįstai didelį numatyti projekte gyventojų migracijos mąstai neatitinka realios situacijos.

Parlamentinių frakcijų susitikime taip pat buvo diskutuota dėl perėjimo prie proporcinės rinkimų sistemos nuo 2020 metų arba, įsiklausius į gyventojų pageidavimą - rinkti Seimo narius tiesiogiai. Būtini ir kiti Rinkimų įstatymo arba Konstitucijos pakeitimai. Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė ragino svarstyti galimybę ne tik Seimo narius rinkti tiesiogiai, bet ir mažinti jų skaičių, priimti sprendimus, kad ministrai tuo pačiu negalėtų būti ir Seimo nariais.

Pasitarime sutarta pavesti Vyriausiajai rinkimų komisijai skubiai parengti naują vienmandatinių rinkimų apygardų ribų žemėlapį. Seimui pateikti Rinkimų įstatymą, atitinkantį Konstitucinio teismo išaiškinimą, frakcijose išsamiai išdiskutuoti galimus siūlymus dėl rinkimų tvarkos pakeitimo, surasti bendrą sprendimą ir jo pagrindu pasirašyti politinių partijų susitarimą arba priimti Seimo rezoliuciją, įpareigojančią pakeisti 2020 metų Seimo rinkimų tvarką.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11