Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Pasitarimas dėl kariuomenės perspektyvų

2015-11-05

Valstybės gynimo tarybos siūlymu ir pagal šiuo metu galiojančią tvarką privalomoji karo tarnyba yra įteisinta iki 2020 m., todėl Seimas turi apsispręsti dėl šauktinių kariuomenės ateities. Pasitarti šiuo klausimu pas Seimo pirmininkę buvo sukviesti Krašto apsaugos ministras, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, frakcijų seniūnai. Susitikime buvo pasidžiaugta tuo, kad beveik visi iš šiuo metu privalomąją karo tarnybą atliekančių jaunuolių ją pasirinko savo noru.

"Kariuomenės stuburas yra profesionalai, tai yra tie žmonės, kurie įgyja patirtį, kurie kelia savo profesinį lygį ir gali bet kuriuo momentu reaguoti. Per penkerius metus turėsime pakankamą kiekį vyrų ir moterų, kurie apsispręs tarnauti profesinėje Lietuvos kariuomenėje. Tada lieka kitas klausimas, kaip toliau rengiame rezervą. Iš 28 valstybių 23 valstybės tą rezervą rengia išleisdamos į atsargą savo karius profesionalus. Turėtume sekti tuo keliu, plius turėdami galimybę trumpesnį periodą rengti karius tą trumpesnį bazinį apmokymą ir toliau vystyti pakartotinius rezervo mokymus", - žurnalistams sakė J. Olekas.

Savo poziciją išsakė Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas: "Siūlau nekeisti esamo sprendimo ir 2020-2021 metais pratęsti šaukti šauktinius. Sutarėme, kad pažiūrėsime bendresnius dalykus, kaip bus ruošiamas rezervas, kiek turime turėti profesionalių karių. Kitaip sakant, globalūs klausimai dabar bus aptarti", - teigė A. Paulauskas.

"Valstybės valdyme turi būti kuo mažiau blaškymosi. Ypač svarbius strateginius sprendimus turime priimti, žvelgdami ne iš vienerių ar kelerių metų perspektyvos. Kalbėdami apie šauktinius, turime turėti aiškią viziją ir būti toliaregiški", - sako Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė akcentavo savanorių motyvacijos stiprinimą, ženklesnį jų finansavimą, karinio pasirengimo įvedimą mokyklose ir universitetuose. Siūlė pasitelkti atsargos karininkus dėstyti mokyklose karinį parengimą ir patriotinį ugdymą, atsisakyti loterijos principo kviečiant šauktinius.

Atsižvelgdamos į šiuos argumentus, frakcijos sutarė pradėti diskusijas dėl šauktinių kariuomenės ateities. Taip pat buvo sutarta tęsti diskusijas dėl Politinių partijų susitarimo dėl 2014-2020 m. Lietuvos Respublikos užsienio, saugumo ir gynybos politikos strateginių gairių atnaujinimo.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11