Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Seimo narė Rima Baškienė: "Ar Seimas nušluostys motinos ašaras?"

2015-11-17

Seimo narė Rima Baškienė inicijavo Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisas, kurioms lapkričio 17 d. Seimas pritarė po pateikimo.

Projekto rengimą paskatino konkretus gyventojų prašymas pakeisti dabar esamą teisinį reguliavimą, nes esant nesutarimams tarp paciento sutuoktinio (sugyventinio) ir paciento tėvų (įtėvių), jo pilnamečių vaikų, užkertamas kelias patiems artimiausiems žmonėms sužinoti apie paciento sveikatos būklę bei jį lankyti. Pvz. motina, tėvas ar pilnamečiai vaikai dabar negali sužinoti informacijos apie komoje esančių ar į avariją patekusiųjų savo artimųjų būklę, jei paciento sutuoktinis (sugyventinis) nesutinka, kad ši informacija būtų suteikta. Problemos nėra, kai pacientas pats gali išreikšti savo valią, bet jei pacientas nėra gebantis protingai vertinti savo interesų, apie sveikatos būklę tėvai arba pilnamečiai vaikai pagal dabar galiojantį teisinį reguliavimą gali sužinoti tik tuo atveju, kai sutuoktinis (sugyventinis) sutinka arba kai jo nėra.

Per Lietuvą nuskambėjusi 83 metų motinos rauda dėl sūnaus, esančio komoje ir jo žmonos elgesys - neleisti ne tik aplankyti, bet ir sužinoti motinai apie sūnaus sveikatos būklę. " Tai nesuprantamas ir, manau, nėra dažnas atvejas, tačiau tai įrodo, jog būtina keisti teisės aktus ir sudaryti galimybę patiems artimiausiems žmonėms, t. y. paciento tėvams (įtėviams) ir pilnamečiams vaikams sužinoti apie paciento sveikatos būklę ir jį lankyti. Tai taip pat palengvins į moraliai sunkiai paaiškinamą situaciją patenkančių gydytojų dalią" - pateikdama įstatymo projektą kalbėjo jo autorė Seimo narė Rima Baškienė. Kad įstatymo projektas būtų įtrauktas į darbotvarkę pasirašė 47 Seimo nariai.

Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo projektas toliau bus svarstomas Seimo Žmogaus teisių ir Sveikatos reikalų komitetuose. Tikėtina, kad rudens sesijoje šis įstatymas, įpareigojantis, esant prašymui, suteikti informaciją apie paciento, kuris nėra gebantis protingai vertinti savo interesų, sveikatą, jo artimiausiems asmenims bus priimtas ir toks teisinis reguliavimas piktiems žmonėms nebesudarys galimybės kankinti jų artimuosius, informacijos apie sergantįjį stoka arba galimybe jį pamatyti.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11