Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimas su Vyriausybės nariais

2015-11-18

Seimo Konstitucijos salėje vyko Seimo Pirmininkės, jos pavaduotojų, Seimo komitetų pirmininkų ir Seimo frakcijų seniūnių susitikimas su Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariais.

Susitikimo metu Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys pristatė pranešimą ,,Valstybinio audito atrankos procesas", akcentuodamas būtinybę vykdyti sisteminį rizikų vertinimą, keldamas auditorių kompetencijos bei reputacijos klausimą ir pabrėždamas būtinybę stiprinti parlamentinę kontrolę.

Susitikime taip pat buvo aptartos įstatymų leidybos organizacinės spragos dėl pagal sesijos darbų programą iš Vyriausybės nepateiktų įstatymų bei iš Vyriausybės vėluojančių išvadų ir stringančio svarstymo Seimo komitetuose. Atkreiptas dėmesys į socialinio modelio pasiūlymų gausą ir jo svarstymo sudėtingumą, dėl ko galimas ir Seimo sesijos pratęsimas.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius akcentavo valstybės biudžeto ir socialinio modelio priėmimo būtinybę šioje sesijoje. Jis taip pat paragino skubiai vykdyti švietimo sistemos pertvarką, kurios reikalingumą diktuoja šio laikmečio realijos, siūlydamas daugiau diskutuoti su visuomene ir ypač - jaunimu.

Pasitarime atkreiptas dėmesys į neįgaliųjų keliamų reikalavimų svarbą, įgyvendinant Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją, skiriant daugiau lėšų neįgaliesiems aplinką pritaikymui, taip pat ir - renovuojant bei statant naujus namus.

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė atkreipė dėmesį į ketvirtadienį pateikiamą Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo projektą, kurio pateikimą inicijuoja per 60 tūkstančių piliečių parašų surinkusi iniciatyvinė grupė "Talka: už valstybinę lietuvių kalbą". Seimo narė ragino rasti sprendimus ir neblokuoti įstatymo svarstymo, kaip tai buvo daroma su analogišku Vardų ir pavardžių įstatymo projektu, teigdama, kad Seimo nariai negali nereaguoti į tūkstančių žmonių parašais patvirtintą valią saugoti valstybinę lietuvių kalbą.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11