Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Europos Parlamento nariai ir merai, tapę Seimo nariais, neteks turėto mandato

2015-11-19

Lapkričio 19 d. priimtas Seimo rinkimų įstatymas, kuriame įtvirtintas ir Seimo narės Rimos Baškienės pasiūlymas, kad savivaldybės mero ar Europos Parlamento nario pareigas einantis asmuo, išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo nariu arba juo tapęs užimdamas laisvą Lietuvos Respublikos Seimo nario vietą, neteks savivaldybės mero ar Europos Parlamento nario mandato. Vyriausioji rinkimų komisija per 15 dienų pripažins savivaldybės mero ar Europos Parlamento nario įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą. Siūlymui vienbalsiai svarstymo metu pritarė Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

Partijų sąrašuose neretai rašomi asmenys, kurių pareigos yra nesuderinamas su Seimo nario pareigomis (tai - Europos Parlamento nariai, merai), jų buvimas kandidatų sąraše yra naudingas jį iškėlusiai partijai dėl konkrečių asmenų populiarumo ir tai paskatina rinkėjus balsuoti už sąrašą, nors šie kandidatai net nesiruošia tapti Seimo nariais. Tai yra ne kas kita kaip rinkėjų apgaudinėjimas. Tokio apgaudinėjimo daugiau nebebus.

"Kandidatuodamas į Seimą asmuo turi apsispręsti, kuo jis nori būti - Seimo nariu ar likti Europos parlamento nariu, ar meru. Privalome pagalvoti apie rinkėjo teisę į sąžiningus rinkimus, nes juk Seimo nario laisvė ir teisė pasirinkti nėra aukščiau už rinkėjo teisę nebūti apgautam, kai išrinktas Seimo narys atsisako mandato. Tokių pavyzdžių jau būta ir ne vienas. 2016 metų rinkimuose, tikėtina, tokių negražių atvejų galėjome sulaukti taip pat. Džiaugiuosi, kad Seimas eina moralios politikos keliu ir pritarė mano siūlymui, kad rinkėjai nebūtų apgaudinėjami", - teigė Seimo narė Rima Baškienė.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11