Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikime su Pareigūnų profesinių sąjungų atstovais aptarti aktualūs teisėsaugos klausimai

2015-11-19

Mišrios Seimo narių grupės Seimo nariai surengė susitikimą su Pareigūnų profesinių sąjungų atstovais. Susitikime buvo aptartas jų siūlomas Nacionalinis susitarimas dėl teisėsaugos plėtros ir ilgalaikės strategijos. Pareigūnų profesinių sąjungų poziciją pristatė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banel, teisininkas Martynas Austys, Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas, Vilniaus apskrities Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė, Lietuvos pasienio profesinės sąjungos vicepirmininkas Rimantas Liepa.

Kaip pabrėžė V. Banel, tiek mūsų šalies, tiek tarptautinės aktualijos vis dažniau primena, kad Lietuvai gyvybiškai svarbu turėti efektyvią, motyvuotą ir veiksmingą teisėsaugą, gebančią užtikrinti visuomenės saugumą ir adekvačiai reaguoti išorinės agresijos, hibridinių grėsmių ar teroristinių išpuolių atveju, pasirengusią globalios migracijos keliamiems iššūkiams. Todėl yra parengtas Nacionalinis susitarimas dėl teisėsaugos plėtros ir ilgalaikės strategijos, kuriame būtų sutarta dėl principinių dalykų tokiose srityse, kaip finansavimas, institucijų ir funkcijų integravimas, pareigūnų apsauga ir aprūpinimas.

"Neseniai girdėjome receptą iš kai kurių aukštų politikų, kad reikia daugiau fantazijos. Tačiau nereikia išlavintos vaizduotės norint suvokti, kokios pasekmės laukia neturint būtiniausio aprūpinimo - užtenka blaiviai vertinti dabartines problemas", - sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas V. Banel, primindamas, kad krizės metais sumažintas finansavimas nėra pakankamas užtikrinti efektyvią teisėsaugos institucijų veiklą. V. Banel padėkojo už Povilui Urbšiui, Rimai Baškienei už aktyvią poziciją teikiant pasiūlymus ir svarstant Seime pareigūnų darbo užmokesčio klausimus.

Kaip sektiną pavyzdį pareigūnų atstovai minėjo Estiją, kurioje sėkmingai vykdoma nuosekli teisėsaugos stiprinimo politika, o nuo 2015 m. pradžios įgyvendinta programa "1000". "Kaimynai estai pasiekė tokio standarto, kad minimalus jų pareigūno atlyginimas turi būti ne mažesnis nei 1000 eurų, o dabar nustatyta nauja kartelė - 1050 eurų. Mes link tokio standarto galėtume judėti palaipsniui, tarkime, užsibrėžę pasiekti jį per laikotarpį nuo 2016-ųjų iki 2019-ųjų", - sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas V. Banel.

Dalindamiesi mintimis apie pareigūnų pristatytą nacionalinio susitarimo projektą, Mišrios Seimo narių grupės Seimo nariai kaip netoleruotiną vertino padėtį, kai pareigūnams trūksta būtiniausios įrangos ir saugumo priemonių (Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė patvirtino Seimo nario Vytauto Matulevičiaus turėtą informaciją, kad Lietuvos pareigūnai, išsiųsti į Slovėniją padėti suvaldyti migrantų srauto, nebuvo aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis, patenkinančiomis svarbiausius poreikius, nebuvo skiriamas tinkams finansavimas), pabrėžė plataus politinio sutarimo ir aktyvios profesinių sąjungų pozicijos svarbą. Seimo nariai akcentavo būtinybę panaikinti funkcijų dubliavimą, o atsiradus naujoms funkcijoms - pagrįsti jas lėšomis, siekti kokybės ir ūkiškumo.

"Būtinas ideologinis suvokimas, kad teisėsauga yra bendrojo gėrio siekimas, kad kova su nusikalstamumu, viešosios tvarkos ir asmens saugumo valstybėje užtikrinimas yra ypatingai svarbus ir reikšmingas. Reikalingas susitarimas ne tik su Vyriausybe, bet ir su politinėmis partijomis dėl teisėsaugos ateities" - Mišrios Seimo narių grupės poziciją reziumavo grupės seniūnė Rima Baškienė.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11