Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Konferencija "Žmogaus šviesa ir istorinės atminties tiesa" Kuršėnuose

2015-11-20/23

Kuršėnų kultūros centre surengta konferenciją "Žmogaus šviesa ir istorinės atminties tiesa", skirta Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos 90-ies metų ir kuršėniškio kalbininko prof. Vytauto Vitkausko 80 metų jubiliejams.

Šia konferencija buvo siekiama atgaivinti ir skatinti Kuršėnų žymių žmonių ir bibliotekos, kaip miesto kultūros centro, istorijos ir dabartinės veiklos pažinimą, puoselėti kultūros ir lituanistikos paveldo saugojimą ir sklaidą regione, ugdyti Kuršėnų regiono bendruomenės, ypač moksleivių, krašto istorijos pažinimą, raštingumą, puoselėti lietuvių kalbos kultūrą, skatinant jos elektroninių išteklių - žodynų pažinimą ir tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos didžiausias filialas - Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka 2015 m. mini solidų, 90 metų veiklos jubiliejų, kartu buvo paminėtas iš Kuršėnų kilusio kalbininko, profesoriaus, hum. m. dr. Vytauto Vitkausko (1935-2012), kurio vardu pavadinta biblioteka, 80-metis. Jis yra akademinių 20 tomų "Lietuvių kalbos žodyno" leidinių autorius, redaktorius bei dar daugybės lietuvių kalbos tarmių ir kirčiavimo žodynų sudarytojas, kalbos kultūros ir teatro sceninės kalbos ugdytojas.

Konferencijoje nušviesta istorinė Kuršėnų bibliotekos raida. Kalbėjo Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė. Pranešimus skaitė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos skyriaus vedėja Ekaterina Prakapienė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Joneta Filinskė.

Dvylikos stendų parodą ,,Kuršėnų biblioteka - lituanistikos atminties ir sklaidos vieta", kurioje apžvelgta Kuršėnų bibliotekos raida nuo pat įkūrimo 1925 m. iki šių dienų ir jai suteikto vardo - kuršėniškio kalbininko, prof. Vytauto Antano Vitkausko mokslinė ir praktinė veikla, davusi daug gerų paskatų Kuršėnams pristatė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausias bibliotekininkas projektinei ir edukacinei veiklai Almantas Šlivinskas.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos meno ir muzikos skyriaus vedėja Laima Naujokienė pristatė Ekslibriso ir proginio antspaudo sukūrimo konkurso ,,Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekai 90 metų" darbus, paskelbė konkurso nugalėtojus. Ekslibrisų konkursui buvo pateikti 53 ekslibrisai, dalyvavo 18 autorių iš Šiaulių regiono: Konkurso nugalėtojais tapo Lolita Putramentienė-Braza, Rasa Prišmontienė, Ugnė Zaveckaitė. Paskatinamaisiais prizais apdovanoti Klemensas Kupriūnas, Vaiva Kovieraitė, Rimvydas Gedvilas.

Konferencijos metu bus pristatytos naujos knygos: Jono Kiriliausko - ,,Kuršėnų bibliotekos istorija (Knygos. Žmonės. Laikas) '', Vytauto Kirkučio - ,,Gimtųjų žodžių apžavėtas: eskizai, atminai, mažmožiai apie kalbininką Vytautą Vitkauską ir gimtąją kalbą". Sudarytojų Nijolės Čižikienės, Aurelijos Genelytės-Gritėnienės, Ritos Urnėžiūtės knyga ,,Atsiminimai apie Vytautą Vitkauską".

Istoriko Jono Kiriliausko knygoje "Kuršėnų bibliotekos istorija: knygos, žmonės, laikas" pateikta Kuršėnų bibliotekos atsiradimo ir plėtojimosi faktinė ir istorinė apžvalga nuo 1925 iki 2015 m. su istorinių dokumentų ir fotografijų iliustracijomis.

Konferencijos dalyvius sveikino Kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis, paskelbęs plojimais sutiktą žinią, kad dovanoja Šiaulių rajono savivaldybei bibliotekos įrengimui savo nuosavybės teise turimą pastatą (buvusią universalinę parduotuvę), kurią įrengus bus galima didžiuotis erdvia biblioteka. LR Seimo narė Rima Baškienė informavo apie Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teiktus pasiūlymus valstybės biudžetui - naujų knygų įsigijimui ir projektinei veiklai ir įteikė bibliotekai tautodailininko R. Baškio išdrožtą išminties simbolį - pelėdą. Ministro patarėja D. Martinkienė, įteikusi ministro padėkas, džiaugėsi prasminga konferencija bei kultūros mecenato R. Karbauskio ir Seimo narės R. Baškienės veikla puoselėjant kultūrą Lietuvoje.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11