Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimas su Vidaus reikalų ministru S. Skverneliu

2015-11-24

Mišrios Seimo narių grupės nariai nuolat rengia susitikimus su įvairių institucijų pareigūnais. Po Kražiuose vykusių šiurpių įvykių Seimo nariai priėmė sprendimą susitikti su Vidaus reikalų ministru. Lapkričio 19 d. mišrios Seimo narių grupės nariai diskutavo su Pareigūnų profesinių sąjungų atstovais, tad kaip tęsinys pradėtos diskusijos - pokalbis su Vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu.

Susitikimo metu buvo aptarta susiklosčiusi situacija policijoje, kalbėta apie planuojamus teisėsaugos pokyčius, 2016 m. vidaus reikalų sistemos biudžeto, pareigūnų darbo užmokesčio, techninio aprūpinimo klausimus.

"Vien taupymo, racionalaus naudojimo ir vidinės pertvarkos nebepakanka. Taupymas turi peraugti į investicijas" - kalbėjo ministras. Išreikšta bendra pozicija, kad policijai reikalingas didesnis finansavimas, tinkamas aprūpinimas, mokymai ir pareigūnų motyvavimo sistema. Atsakydamas į grupės seniūnės Rimos Baškienės klausimą dėl parengto nacionalinio susitarimo tarp pareigūnų ir Vyriausybės svarbos ir realizavimo būtinybės, ministras pritarė minčiai, kad susitarimas turi apjungti ir politines partijas, kad tai taptų nuosekliu problemų sprendimu ir įneštų stabilumą.

Seimo nariai domėjosi ir apie policijos rėmėjų skatinimo galimybes. Ministras atkreipė dėmesį į pareigūnų fizinio pasirengimo svarbą, į bendruomenės pareigūnų darbą ir būtinybę bendradarbiauti su vietos valdžia, skatinti savanorystę.

Seimo nariai teigiamai vertino pradėtus pokyčius vidaus reikalų sistemoje, ragindami juos tęsti. Pritarė ministro nuostatoms, kad padorumas, sąžiningumas, pagarba žmogui ir jo saugumas yra vertybės, kurias norite matyti Lietuvos politikoje ir teisėsaugoje.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11