Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimas su Sveikatos apsaugos ministre R. Šalaševičiūte dėl Kuršėnų ligoninės perspektyvų

2015-11-27

Sveikatos apsaugos ministerija vykdo sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių konsolidavimo ketvirtąjį etapą, kuriame numatyta pertvarkyti ligonines. Į pertvarkos etapą patenka ir VšĮ Kuršėnų ligoninė. Pastarųjų metų Kuršėnų ligoninės darbo veikla rodo, jos pokyčiai čia - būtini. Lankymosi Šiauliuose metu Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė, Seimo narės R. Baškienės kvietimu, susitiko ir su Šiaulių rajono ir Kuršėnų ligoninės vadovais ir informavo juos, kad pertvarkos keliu pasukusios kitos Lietuvos ligoninės jau pasiekė gerų rezultatų: išbrendama iš skolų, racionaliai naudojant lėšas atsiranda galimybė didinti darbuotojų atlyginimus.

Ministrė pristatė tris galimus variantus:

1.Kuršėnų ligoninė tampa ilgalaikio gydymo ligonine, į kurioje gydomi 18-60 metų Šiaulių regiono gyventojai, kurių gydymui ir slaugai reikalingas ilgas procesas. Kitų, Kuršėnų gyventojams reikalingų paslaugų ligoninė nebegalės atlikti.

2.Kuršėnų ligoninė tampa Šiaulių respublikinės ligoninės filialu. Jos veiklos pobūdį ir paslaugas apspręs Šiaulių respublikinė ligoninė. Tokiu keliu eina Skuodas, Kupiškis.

3.Būtų vykdomas Kuršėnų Ligoninės ir pirminės priežiūros centro apjungimas, atsisakant dubliuojančių funkcijų, dviejų buhalterijų, laboratorijų ir pan., sujungiant administracinius padalinius. Išlaikoma dauguma dabar esamų paslaugų. Šiuo keliu jau eina Zarasai, Švenčionys, Plungė, Alytus. Atsirastų galimybė įsteigti dar 2-3 lovas slaugai.

Ministrės įsakymu jau sudaryta regioninė komisija, kurios atstovams pavesta konsultuoti vykdant ligoninių pertvarką regionuose.

Kuršėnų ligoninės direktorius A. Krilius susitikimo metu svarstė galimybę pasirinkti ilgalaikio gydymo variantą arba pirmiausia atsisakyti nuostolingo vaikų skyriaus. Seimo narė Rima Baškienė akcentavo, kad pokyčiai Kuršėnų ligoninėje - būtini, nes ligoninės gydytojų amžiaus vidurkis - 67 metai, daug gyventojų vyksta gydytis į Šiaulius, kad esama daug užsisenėjusių problemų. Sutarta, kad iki gruodžio 15 d. bus išanalizuota situacija ir parengti konkretūs pasiūlymai. Susitikime taip pat kalbėta ir apie greitosios medicininės pagalbos pertvarką. Seimo narė atkreipė dėmesį, kad išlieka neišspręsta eilių pas odontologą problema ir, kad talonų išdavimas 1 kartą per mėnesį yra bloga patirtis, nes verčia gyventojus nuo ankstaus ryto laukti ilgose eilėse. Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas A. Rapševičius pažadėjo padėtį ištaisyti.

Lankymosi Šiaulių rajono savivaldybėje metu ministrė susitiko ir su sunkia genetine liga sergančio Šiaulių rajono gyventojo vienuolikmečio Justo Rudoko mama Laima Rudokiene. Berniuko gydymui reikalingi labai brangūs vaistai. Jo mama ieško visokeriopos paramos surinkti reikiamus 200 tūkt. Eurų vaistų įsigijimui. Kuršėnų Ivinskio gimnazijoje neseniai surengto labdaros renginio metu geros valios žmonės paaukojo 1300 eurų, padėti stengiasi Šiaulių rajono vadovai. Viso jau paaukota apie 70 tūkst. Eurų, Justo mama tikisi surinkti pusę reikalingos sumos. Ministrė R. Šalaševičiūtė paprašė pateikti daugiau informacijos apie gydymo procesą, kad galėtų išanalizuoti visas įmanomas galimybes padėti Justo Rudoko gydymui.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11