Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Diskusija dėl Šiaulių oro uosto ateities

2015-11-27

Verslo ir pasiekimų parodos "Šiauliai 2015" metu surengta svarbi visam Šiaulių regionui diskusija " Tarptautinio Šiaulių oro uosto vystymo galimybės" Diskusijoje, kurioje aptarta šio svarbaus strateginio objekto ateitis, dalyvavo Šiaulių miesto ir regiono savivaldybių vadovai, Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės nariai, Regiono plėtros tarybos atstovai, Užsienio reikalų ministerijos atstovė, Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas, verslo asociacijų atstovai, logistikos ekspertai, miesto politikai. Diskusijos dalyviams pristatyta SĮ "Šiaulių oro uostas" situacija ir naujausios investicijos gerinant aviacinę infrastruktūrą, Šiaulių savivaldybės veiksmai gelbstint įmonę nuo bankroto ir sprendžiant reikalingų teritorijų klausimus.

Diskusijos dalyviai akcentavo karinės bazės Šiauliuose svarbą ir bendradarbiavimo būtinybę, Šiaulių laisvosios ekonominės zonos reikšmę, atkreipė dėmesį, kad šioje konferencijoje turėjo dalyvauti susisiekimo ministerijos, vyriausybės kanceliarijos atstovai, nes šio klausimo išsprendimui būtinas politinis sutarimas, ypač įnešant aiškumą dėl finansavimo šaltinių.

Kalbėdama diskusijoje Seimo narė Rima Baškienė, pasidžiaugusi aktyvia Šiaulių miesto vadovų veikla, galiausiai išspręstu oro uosto žemės klausimu, kurio sprendimui prireikė net 9 metų ir linkėjo, kad būsimi darbai būtų atliekami sparčiau, kad būtų suformuotas visų valdžios institucijų požiūris į Šiaulių oro uosto svarbą regionui ir Lietuvai. Turi būti aiškus veiksmų planas, kiekvieno pagal kompetenciją įsipareigojimai ir konkretumas juos įgyvendinant.

Diskusijos dalyviai sutarė, kad būtina išsaugoti oro uostą, ieškoti galimybės investuoti į jo infrastruktūrą ir siekti jo pripažinimo valstybiniu lygiu.

Diskusijos dalyviai pasirašė deklaraciją, kurioje sutarta vienyti pastangas dėl tolimesnio Šiaulių oro uosto vystymo.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11