Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Vaikų ir jaunimo teatrui "Ikaras" - 30 metų

2015-11-27

"Jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre". (Konstantinas Stanislavskis) Paskutinį lapkričio savaitgalį, stebuklai vyko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre. Vaikų ir jaunimo teatras "Ikaras" šventė 30-ties metų kūrybinės veiklos jubiliejų, pavadintą: "Vaikai - mūsų sparnai".

Fotografijų paroda "Kartu svajojome, kūrėme, tobulėjome", kurioje eksponuojamos akimirkos iš kolektyvo spektaklių, renginių, kelionių, Kuršėnų Pavenčių mokyklos lėlių teatro "Lėliukai" (vad. Rasa Poškienė) sveikinimai, o penktadienio vakarą - "ikariukų" programa. Šventę vedė buvęs "ikarietis", Klaipėdos mažojo jaunimo teatro aktorius Ričardas Bartašius. "Ikariukai" atliko šokio etiudą "Žmogus su kauke", suvaidino ištrauką iš spektakliuko "Baltoji skruzdėlytė".

LR Seimo narė, teatro "Ikaras" globėja Rima Baškienė, "Ikaras" vadovams Leontinai ir Petrui Valskiams įteikė Lietuvos Respublikos Seimo medalį ir dėkodama jiems, tėveliams ir jauniesiems aktoriams džiaugėsi, kad Kuršėnai turi kuo didžiuotis, kad šis teatras yra ne tik Šiaulių rajono, bet ir Lietuvos pasididžiavimas. "Jei ir netapsite profesionaliais aktoriais, tai būtinai būsite gerais žmonėmis, nes vadovai, tėveliai į jūsų širdis įdėjo meilę ir išmintį. Visi, kurie prisiliečia prie muzikos, dainos, šokio, meno - spinduliuoja gerumu ir juo sušildo kitus"- kalbėjo Rima Baškienė. Kolektyvui kūrybinės sėkmės linkėjo Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis. Leontinai Valskienei už ilgametį kultūrinį darbą, teatrinio meno sklaidą, vaikų ir jaunimo ugdymą bei nuopelnus Lietuvos kultūrai, jos 60-ties metų jubiliejaus proga įteikė Lietuvos Respublikos kultūros ministro Šarūno Biručio padėkos raštą. Teatrui "Ikaras" įteiktas Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos sveikinimas bei rajono Kultūros skyriaus ir švietimo skyriaus padėkos ir linkėjimai toliau garsinti Kuršėnų vardą.

1985 metais Leontina ir Petras Valskiai subūrė vaikų liaudies teatrą "Ikaras". Per 30 teatro gyvavimo metų, pastatyta per 60 spektaklių. Pabuvota Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Kroatijoje, Danijoje... "Ikaras" daugelio festivalių, konkursų laureatas. 2011 m. kolektyvui suteikta nominacija "Geriausias vaikų teatras ir vadovas" ir įteikta "Aukso paukštės" statulėlė.

(Parengta pagal Šiaulių rajono savivaldybės informacinio centro informaciją.)

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11