Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Diskusija apie pilietiškumo svarbą

2015-12-02

Lietuvos mokinių parlamentas inicijavo projektą, kurio tikslas - aktualizuoti įvairių visuomenės grupių diskusijas apie tai, koks turėtų būti jaunuolių rengimas ekstremalioms situacijoms, tarnavimą Lietuvos kariuomenėje, kaip turėtų keistis pilietinis ugdymas mokyklose. Projektas prasidėjo nuo dviejų dienų stovyklos Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Stovykla buvo surengta bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgomis. Mokiniai, patyrę kariško gyvenimo dvasią, savo savivaldybėse organizavo apskritojo stalo diskusijas, pristatė realią Lietuvos kariuomenės situaciją, kalbėjo kaip gerinti jos įvaizdį bei skatinti šauktinius eiti į kariuomenę. Moksleivių surengtos diskusijos vyko Pasvalyje, Biržuose, Alytuje, Švenčionyse, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Moksleiviai išanalizavę ir apibendrinę Lietuvos mokinių išsakytas mintis, pristatė jas ir išsakė savo požiūrį į pilietiškumo svarbą LR Seime.

Diskusijoje dalyvavo LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A. Paulauskas, Krašto apsaugos ministras J. Oleka, Lietuvos kariuomenės MPB "Geležinis vilkas" vado padėjėjas kpt. V. Žiogas, Seimo nariai: R. Baškienė, R. Juknevičienė, G. Steponavičius , Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, gausus būrys Moksleivių parlamento narių.

Vikipedijoje pilietiškumas apibrėžiamas: pareigų atlikimas savo valstybei, tautai, į pilietiškumo sąvoką įeina vertybės, moralė, darbas, sąžiningumas ir dora. Pilietiškumu taip pat laikomos visuomeninės pareigos valstybei (Privalomoji karo tarnyba), aktyvumas per rinkimus (ėjimas balsuoti), dalyvavimas pilietinėse akcijose, istorijos žinojimas, pagarba valstybės simboliams, įstatymų laikymasis. Moksleiviai pasakojo kaip jie supranta pilietiškumą. Buvo keliamas klausimas: kaip pasiekti pilietinę visuomenės brandą, kokia turėtų būti pilietiškumo pamoka, kaip keisti ugdymo sistemą. Kalbėjusieji akcentavo šeimos ir mokyklos svarbą, mokytojų kompetenciją ir visuomeninių judėjimų įtaką jauno žmogaus ugdymui.

Seimo narė Rima Baškienė atkreipė dėmesį į gerosios patirties sklaidos būtinybę ne tik miestuose, bet ir regionuose, savanoriško tarnavimo Lietuvos kariuomenėje skatinimą ir su tuo susijusių finansinių problemų sprendimą, kad jaunuoliai eitų tarnauti ne kaip šauktiniai, o norėdami įgyti žinių ir patirties kaip savanoriai, ji pritarė nuomonei, kad loterijos principas atrenkant jaunuolius tarnybai nėra geras. Seimo narė padėkojo mokiniams už jų aktyvią poziciją.

Daug įdomių pastebėjimų išsakė Vilniaus Fabijoniškių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas L. Janulionis, Veisiejų S.Gedos gimnazijos mokinė K. Žilionytė bei daugelis kitų moksleivių.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11