Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

10 kartą įteikta Vytauto Vitkausko premija jauniesiems filologams

2015-12-11

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko 10-oji Vytauto Vitkausko jaunųjų filologų konkurso rezultatų paskelbimo ir premijų įteikimo šventė. Premijos tikslas - skatinti Šiaulių rajono moksleivių kūrybiškumą, aktyvinti jaunuolius nagrinėti lietuvių kalbos bei literatūros klausimus, mokyti kurti ir analizuoti prozos tekstus.

Šventės metu L. Ivinskio gimnazijos mokiniai išsakė pagarbą lietuviškam žodžiui, kalbai ir mūsų krašto šviesuoliui kalbininkui Vytautui Vitkauskui, kuris 2005 metais pasiūlė įsteigti premiją jauniesiems filologams, kurie domisi lietuvių kalba, rašo rašinius ir baigę gimnaziją norėtų studijuoti filologiją. Nors kalbininko Vytauto Vitkausko nebėra, bet premija, primenanti jo dosnumą ir rūpestį gimtuoju žodžiu, išliko. Dabar Vytauto Vitkausko darbų tęsėja ir premijos steigėja - Šiaulių rajono savivaldybė.

Gimnazijos direktorius Albinas Jokubauskas akcentavo, jog "žodžiai gali virsti daina, iš raidžių galima sudėlioti žodį laisvė. Turime laisvę sakyti blogus žodžius ir laisvę sakyti gerus žodžius, naudokime kuo daugiau gerų žodžių, kad jų pagalba susišnekėtumėme, bendrautumėme, puoselėtume kalbą ir prisimintumėme tuos žmones kurie skatino, saugojo ir puoselėjo lietuvių kalbą, kad ji išliktų".

Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, docentė, humanitarinių mokslų daktarė Janina Švambarytė - Valužienė pasakojo apie jos gražų bendravimą su kalbininku V. Vitkausku, citavo jo žodžius, raginančius tyrinėti lietuvių kalbą, saugoti tarmes: "nenustok, tu turi dirbti, ta darbą reikia dirbti." J. Švambarytė-Valužienė kalbėjo: " yra juodieji ir baltieji žmonės, juodieji žmonės sugeria šviesą, o baltieji ją skleidžia. Skleiskite šviesą. Puoselėkite blaivybę, nes prasigėrusiam žmogui vertybių nėra. Nei linas, nei kalba, niekas jam nebus vertybė."

Konkurso dalyviai pristatė savo darbus. Daugėlių mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Laima Lukšaitė, vertinimo komisijos vardu pasidžiaugė, kad šiemet konkursui pateiktų darbų pagausėjo, atsirado kuriančių berniukų. Mokinių darbai buvo brandūs, liudijantys autorių išprusimą, kūrybiškumą ir gebėjimą rašyti. Darbuose atsispindėjo moksleivių pilietinė pozicija ir požiūris į gyvenimą. Geriausiais darbais komisijos vertinimu pripažinti Lino Žalandausko, Luko Petrausko, Dominykos Juodpalytės ir Gabrielės Rusteikytės kūriniai. Jiems premijas ir dovanas įteikė vertinimo komisijos pirmininkė, Kuršėnų seniūno pavaduotoja G. Karkalienė ir kultūros skyriaus vedėjas T. Vaitkus.

Šventėje dalyvavusi LR Seimo narė Rima Baškienė, prisiminė gražius susitikimus su kalbininku V. Vitkausku, jo nuolatinį priminimą, kad esame žemaičiai ir negalime vadintis kuršėniečiais, o tik kuršėniškiais. Ji dėkojo visiems, kurie išsakė pagarbą lietuvių kalbai ir žmogui, visą savo gyvenimą puoselėjusiam tarmes ir lietuvišką žodį. Seimo narė džiaugėsi, kad šią kilnią tradiciją tęsia Lauryno Ivinskio gimnazija. Visiems konkurso dalyviams ir mokytojams ji įteikė dovanas su Seimo atributika.

Šventę savo dainomis ir šokiais papuošė Kuršėnų L. Ivinskio gimnazistai. Šventę organizavo lietuvių kalbos mokytoja Raimonda Rumbinaitė. Šventėje dalyvavo ir Vytauto Vitkausko brolis Algis ir jo žmona Jadvyga.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11