Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Konferencija "Senjorų sveikatingumo metai - pavyzdžiai, patirtys ir įžvalgos"

2015-12-16

Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai Rima Baškienė ir Arimantas Dumčius kartu su Sveikuolių sąjunga ir Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universitetu surengė konferenciją "Senjorų sveikatingumo metai - pavyzdžiai, patirtys ir įžvalgos".

Šia konferencija buvo siekiama parodyti, kokia linkme turėtų vystytis sveikatos politika, kam turi būti skiriamas didesnis dėmesys ir finansavimas, pasidalinti įkvepiančiais pavyzdžiais. Lietuvos Sveikuolių sąjungos ir kitų nevyriausybinių organizacijų iniciatyva 2013 metai LR Seimo nutarimu buvo paskelbti Sveikatingumo metais, 2014-ieji - Sveikos šeimos ir vaikų sveikatos metais, 2015 - ieji - Senjorų sveikatingumo metai.

Kalbėdama konferencijoje Seimo narė Rima Baškienė pasidžiaugė, kad jau ketvirti metai ji yra viena iš sveikatingumo konferencijų rengėjų, kad 2015 metų balandžio mėn. Seimas galiausiai priėmė Sveikatos sistemos įstatymo pataisas, kurių pagrindu buvo įkurtas valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Vyriausybės nutarimu jau patvirtinti nuostatai ir fondo sudėtis. 2016 metams skirta 0,5 proc. įplaukų iš alkoholio praėjusių metų akcizo. 2014 metais akcizas iš alkoholio sudarė 257 mln. eurų, tad fondui skirta 1 mln. 285 tūkstančiai eurų. Šios lėšos bus naudojamos remti sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veiklą, finansuoti prevenciniųs projektus. Būtina girdėti ir skleisti gerąją patirtį, įtraukti vis didesnį visuomenės ratą į sveikos gyvensenos puoselėjimą, sveikos aplinkos kūrimą, keičiant savivaldybių tarybų požiūrį į šią veiklą. Rima Baškienė akcentavo, kad sveika gyvensena neatsiejama nuo blaivybės ir pateikė daug informacijos apie jos inicijuotus ir Seimo priimtus įstatymus.

Konferencijos dalyviai išklausė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidento Dainiaus Kepenio pranešimą, kuriame buvo akcentuojama, jog tikėjimas, darbštumas, kantrybė yra pagrindas ne tik nugalėti ligas, bet ir užsitikrinti gyvenimo kokybę. Patarimais kaip ilgai gyventi ir nesenti dalinosi leidinio "Tau" rektorė dr. Zita Žebrauskienė, ragindama jungtis į trečiojo amžiaus universitetų veiklą, kalbėti apie laimės ekonomiką ir investicijas į žmogų. Savo patirtį, neblėstančią energiją ir naujoves pristatė Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė, Alytaus sveikatos klubo "Ryžtas" prezidentas Vytautas Mockevičius, Sveikos gyvensenos propaguotoja, ilgametė Kauno jungtinio sveikatos klubo narė Janina Vaizgielienė, Vegetarų draugijos prezidentė, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė dr. Ksavera Vaištarienė, akcentuodama, kad sveika mityba, geras miegas, puiki nuotaika ir svarbiausia - gera dvasinė būsena yra ilgaamžiškumo pagrindas. Elektrėnų sveikuolių klubo narė, buvusi ilgametė vadovė Bronė Vasiliauskienė ragino vadovautis saikingumu, išmintimi, tvirtumu ir teisingumu. Savo išgijimo receptais dalinosi Panevėžio sveikuolių klubo atstovas Povilas Vadopalas, o kad senatvė yra gražus ir prasmingas laikas kalbėjo Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė gydytoja Eugenija Guogienė.

Sveikos gyvensenos propaguotojas Juozas Dapšauskas informavo, kad Lietuvos sveikuolių sąjunga 2016 metus paskelbė Sąmoningos tėvystės metais. Taip norima atkreipti dėmesį, kad šeimai, tėvystei ir motinystei reikia ruoštis, vaikus pradėti, auginti, auklėti sąmoningai, diegti sveikos gyvensenos įgūdžius nuo mažumės. Nuo to priklauso vaikų sveikata, vėlyvesnis viso gyvenimo sveikumas, laimė ir sėkmė.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11