Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Patobulintas Pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymas

2015-12-15

Seimas priėmė mano inicijuotą Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo projektą, kuris išsprendė problemą, kai dėl nesutarimų su vienu iš sutuoktinių, artimi giminaičiai ( tėvai, vaikai) negalėdavo gauti informacijos apie ligonio sveikatos būklę, tuo atveju, kai ligonis negeba išreikšti savo interesų (yra komoje).

Šio įstatymo rengimą paskatino konkretūs atvejai, kai motina negalėjo aplankyti ir gauti informaciją apie savo sūnaus, esančio komoje būklę, nes to nenorėjo paciento žmona.

Papildžius Pacientų teisių ir žalos atlyginimo sveikatai įstatymo 5 straipsnį 6 dalimi, tokių atvejų nebebus - informacija apie paciento, kuris negali būti laikomas gebančiu protingai vertinti savo interesų (yra komoje), sveikatos būklę bus suteikiama ne tik paciento sutuoktiniui (sugyventiniui), bet ir paciento tėvams (įtėviams) ir paciento pilnamečiams vaikams, esant jų prašymui. Neapribojant kitiems asmenims suteiktų teisių, šie asmenys, esant už pacientą atsakingo gydytojo sutikimui, taip pat turi teisę lankyti pacientą.

Šio įstatymo pataisos reikalingumui bendru sutarimu pritarė Seimo sveikatos reikalų komitetas, teigiamą išvadą pateikė Lietuvos gydytojų sąjunga.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11