Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimas su Armėnijos Nacionalinės Asamblėjos atstovais

2016-01-14

Armėnijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininko pavaduotojas E. Šarmazanovas ir jį lydinti delegacija susitiko su Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės nariais D. Kuodyte, K. Masiuliu, E. Vareikiu ir R. Baškienė. Po to vyko susitikimas su Seimo Pirmininko pavaduotoju, Europos reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu ir Užsienio reikalų komiteto pirmininku Benediktu Juodka.

Armėnijos Nacionalinio Susirinkimo Pirmininko pavaduotojas E. Šarmazanovas aptarė situaciją šalyje ir perdavė susirūpinimą bei Armėnijos poziciją dėl rezoliucijų ,,Smurto eskalavimas Kalnų Karabache ir kitose Azerbaidžano teritorijose" bei ,, Azerbaidžano pasienio gyventojai tikslingai atskiriami nuo vandens", dėl kurių bus balsuojama Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sausio 25-30 d. sesijoje. Armėnijos atstovai išsakė pastebėjimus, kad rezoliucijų pranešėjai neapsilankė Kalnų Karabache, neįvertino situacijos, tad parengti raportai ir rezoliucijos esą tendencingi. Jie išreiškė susirūpinimą dėl rezoliucijose vartojamų formuluočių, kurios, esą, neatitinka sutartų ir ESBO Minsko grupės vartojamų konflikto sureguliavimo principų bei vartojamų šališkų ir kontraversiškų formuluočių apie Kalnų Karabacho konfliktą. Ilgamets Kalnų Karabacho konfliktas vis dar tęsiasi, jį buvo bandoma švelninti 2015 m. gruodžio 19 d. Berne, tarpininkaujant ESBO Minsko grupės kopirmininkams, kur įvyko Armėnijos ir Azerbaidžano prezidentų Seržo Sargsiano ir Ilchamo Alijevo susitikimas. ESBO Minsko grupės kopirmininkai išplatino pareiškimą, kuriame nurodoma, kad šalių prezidentai išreiškė palaikymą Minsko grupės formatui ir jos darbui, rengiant pasiūlymus dėl jėgos panaudojimo ties kontaktų linija ir Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje rizikos sumažinimo, taip pat dėl incidentų tyrimo mechanizmo sukūrimo. Deja, esminio proveržio, bandant išspręsti ilgametį konfliktą, nepasiekta, tačiau tiek Armėnijos užsienio reikalų ministras Edvardas Nalbandianas, tiek nepriklausomi analitikai vieningai pripažįsta, kad dvišaliai kontaktai tarp Armėnijos ir Azerbaidžano, ypač prezidentų lygiu, yra labai svarbūs derybų tąsai - kuo daugiau tokių susitikimų, tuo didesnė tikimybė, kad nors ir nedideliais žingsneliais, derybinis procesas judės.

Armėnijos delegacija informavo, kad 2015 m. gruodis Kalnų Karabacho konflikto zonoje buvo neramus ir pareikalavo ne vienos aukos. Azerbaidžanas intensyviai naudojo sunkiąją ginkluotę, minosvaidžius, granatsvaidžius bei haubicas, armėnų pozicijos apšaudytos ir iš tankų, fiksuoti keli bandymai prasiskverbti į Kalnų Karabacho teritoriją.

Lietuva, pirmoji pripažino Armėnijos nepriklausomybę, todėl užsitarnavo Armėnijos simpatijas. Lietuva palaiko draugiškus santykius ir su Azerbaidžano respublika. Lietuvos Respublikos Seimo nariai visada siekė stiprinti dvišalius ekonominius, politinius santykius, skatinti bendradarbiavimą, todėl su nerimu priima žinias apie kylančius konfliktus tarp šalių. Seimo nariai išklausę Armėnijos delegacijos pastabas, pabrėžė, kad Lietuvos pozicija dėl Kalnų Karabacho konflikto sureguliavimo išlieka nepakitusi, mes remiame taikų konflikto sprendimą derybų keliu.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11