Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Leidybos rėmimo programa padeda gimti naujoms knygoms

2016-02-05

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko knygų bičiulių, rašytojų popietė, kurioje buvo apžvelgti leidiniai, kuriuos iš dalies finansavo Šiaulių rajono savivaldybė. 2015 metais iš Šiaulių rajono savivaldybės Leidybos rėmimo programos paremti 6 leidiniai.

Buvo pristatytas naujas dainų rinkinys iš serijos "Dainų karaliai ir karalienės, kuriame skambėjo Žemaičių dainininkės Mortos Katkienės dainos. Apie šį dainų rinkinį kalbėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Daiva Vyčinienė ir etnomuzikos pedagogė, etnomuzikologijos katedros archyvo darbuotoja Varsa Zakarienė.

Kultūros ir istorijos žurnalo "Padubysio kronikos" iniciatorius, sumanytojas, Šiaulių rajono Bazilionų mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorius Rimantas Gorys, kartu du kolegomis: Romualdo Ozolo paramos fondo "Už teisingumą Lietuvoje" direktoriumi, redkolegijos nariu Eugeniju Skrupskeliu ir moksliniu redaktoriumi, istoriku Arūnu Gumuliausku, pateikė daug įdomios informacijos apie naująjį žurnalo "Padubysio kronikos" numerį.

2015 m. Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka šventė savo veiklos 90 -metį ir kalbininko Vytauto Vitkausko 80 - ies gimimo metų jubiliejų. Šioms sukaktims rašytojas, poetas, Kuršėnų miesto garbės pilietis Vytautas Kirkutis išleido ir pristatė knygą apie Vytautą Vitkauską "Gimtųjų žodžių apžavėtas", o rašytojas, istorikas Jonas Kiriliauskas - knygą "Kuršėnų bibliotekos istorija (Žmonės, knygos, laikas)".

Renginio dalyviams buvo pristatyta, Leidybos programos paremta, publicistinė Alfredo Šimkaus knyga "Ties Švedės vingiais".

Leidinių autorius ir sudarytojus sveikino ir Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis.

LR Seimo narė Rima Baškienė džiaugėsi, kad prieš daugelį metų, jai dirbant Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, jos inicijuota idėja - remti knygų leidybą, išliko iki šiol, kad Šiaulių rajono savivaldybė gali didžiuotis padėdama gimti vis naujoms knygoms ir gražiai jas reklamuojantis stendas pasipildo kasmet.

Renginį vedė kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, dainavo Raudėnų filialo jungtinis folkloro ansamblis "Gerviki" (vad. J. Lubienė). Vaikų ir jaunimo teatras "Ikaras" (vad. L. ir P. Valskiai) surengė teatralizuotą pristatymą pagal Justinos Jocaitės - Rutkauskienės kūrybą iš rinkinio "Nebijok būti žmogumi".

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11