Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio vizitas Naisiuose

2016-02-11

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis su ministerijos atstovais lankėsi Šiaulių rajone, Naisiuose, kur susitiko su Naisių bendruomenės atstovais, Šiaulių rajono jaunaisiais policijos rėmėjais, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininke Guoda Burokiene, Šiaulių rajono meru Antanu Bezaru, LR Seimo nare Rima Baškiene.

Susitikimo tikslas - susipažinti su Naisių bendruomenės gerąja patirtimi, sėkmingu socialiniu, kultūros ir blaivybės bei sveikos gyvensenos pavyzdžiu, išklausyti jaunųjų policijos rėmėjų pastabų ir pasiūlymų, aptarti Šiaulių regiono vystymo galimybes, visuomenės saugumo klausimus. Lietuvos kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis pristatė Naisiuose vykdomus projektus, kurių pagrindu kaime neliko girtavimo, asocialumo, vyrauja kultūra, bendruomeniškumas. Jaunieji policijos rėmėjai pasakojo kaip padeda pareigūnams užtikrinti, kad renginiuose nedalyvautų išgėrę asmenys, kaip jiems sekasi savo patirtį perduoti draugams. Pristatė gerąją Šiaulių rajono atviro jaunimo centro veiklą. Atkreiptas dėmesys, kad Lietuvoje veikia tik 20 jaunimo centrų, kad savivaldybės turėtų labiau remti jų veiklą, ir kad jaunimo reikalų tarybos savivaldybėse ar specialistai darbui su jaunimu deramai atliktų savo pareigas. Jaunimo atstovai minėjo, kad trūksta mokymų ir kursų, kad savanorystės tradicijos dar nėra labai gilios. Susitikime akcentuota į būtinybę mokyklose vykdyti patrauklią jaunimui švietėjišką veiklą apie alkoholio, narkotikų, patyčių žalą.

Susitikime aptartos ir kaimo bendruomenių finansavimo problemos ir jų ryšys su seniūnais ir seniūnaičiais, policijos pareigūnais. Pasikeista nuomonėmis kaip įtraukti žmones į sprendimų priėmimą, kokių viešojo saugumo ir valstybės valdymo reformų laukia bendruomenės, aptartos rengiamų įstatymų pataisos.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11