Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Pagramančio - Lietuvos mažoji kultūros sostinės atidarymas

2016-02-13

Pagramančio miestelio kultūros namai nušviesti ryškiomis spalvomis skelbė, kad čia vyksta išskirtinis renginys. Čia iškilmingai atidaryta viena iš dešimties 2016 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių. Pasakojimai ir padavimai apie Pagramančio istoriją, garsius šio krašto žmones, nuostabūs Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestro (vadovas Arūnas Rakevičius, dirigentas Tadas Zakarauskas) atliekami kūriniai susirinkusiesiems paliko neišdildomą įspūdį.

Pasveikinti Pagramantį, tapusį Mažąja kultūros sostine, atvyko Seimo nariai Rima Bakšienė, Darius Petrošius, Tauragės savivaldybės mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė.

Pasak Pagramančio - Mažosios kultūros sostinės renginių koordinatoriaus, Mažonų seniūno Jono Samoškos, kultūros sostinės titulas Pagramančiui suteiktas atsižvelgiant į kultūros bendruomeniškumą, organizuotų renginių kokybę ir kiekybę, bendruomenės tradicijas. Planuose laukia gausybė būsimų renginių. Kovo mėnesį numatyti seminaras ir atsiminimų popietė apie knygnešystę, balandį - respublikinis baidarių žygis, gegužę - didžiulė šventė, kurioje susipins Pagramančio mokyklos 175-metis ir kraštiečių subuvimas. Mažosios kultūros sostinės renginių kulminacija taps liepą rengiama šventė, kuri tęsis kone savaitę, apjungsianti Pasaulio žemaičių sueigą, bendruomenių žaidynes, menininkų plenerą.

Dėkodami už Lietuvos mažųjų kultūros sostinių iniciatyvą ir finansinę paramą Pagramančio žmonės dėkodami žinomam Lietuvoje blaivybės propaguotojui Ramūnui Karbauskiui, paskelbė, kad jų renginiuose nebus alkoholio.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros narė Rima Baškienė, atkreipė dėmesį, kad Lietuvos kultūros mecenato Ramūno Karbauskio inicijuotas, Naisiuose prasidėjęs Lietuvos mažųjų kultūros sostinių judėjimas pasklidęs po 10 apskričių miestelių ir kaimų, sulaukė didelio visuomenės pripažinimo. Yra daug norinčių, kad šis judėjimas tęstųsi dar eilę metų, kad galimybę pasivadinti garbingu Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardu galėtų iškovoti ir kiti kaimai ir miesteliai, tuo ne tik išjudindami kultūrinį gyvenimą, bet ir pakeisdami požiūrį į Lietuvos kaimą.

Seimo narė R. Baškienė už aktyvią veiklą įgyvendinant Lietuvos mažųjų kultūros sostinių judėjimą, seniūnui Jonui Samoškai įteikė LR Seimo atminimo medalį.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11