Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Vilniaus knygų mugėje labiausiai džiugino vaikams dovanojamos knygos

2016-02-25

Parodų ir kongresų centre "Litexpo" atidaryta 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Ji vyks keturias dienas. Mugės tema - "Personažas ieško autoriaus". Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kaip Knygų mugės globėja, pasveikino jos dalyvius - autorius, leidėjus, skaitytojus, aplankė mugės stendus. Šiemet mugėje buvo surengta apie 400 įvairių renginių: knygų pristatymų, susitikimų su autoriais, diskusijų, kino peržiūrų, spektaklių ir koncertų.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė ypatingai domėjosi vaikų literatūra, todėl daugiausia laiko praleido Vaikų literatūros salėje. Ji džiaugėsi kūrybinė studija "Tu gali sukurti knygą", kuri sulaukė gausaus būrio svečių. Seimo narė aplankė Ramūno Karbauskio ir Andriaus Mamontovo 2013 m. įkurtą labdaros ir paramos fondo "Švieskime vaikus" stendą. Šio fondo misija - nemokamai aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius ir kitas vaikų ugdymo įstaigas lietuvių autorių knygomis vaikams. Fondas "Švieskime vaikus", tęsdamas savo kilnią veiklą 2015 m. pradėjo didžiausią Lietuvos istorijoje knygų leidybos projektą - dešimties tūkstančių Vaikų bibliotekėlių leidybą. Planuojama išleisti daugiau kaip penkis milijonus knygų vaikams, kurios bus padovanotos visoms mokykloms, vaikų darželiams, bibliotekoms, vaikų ligoninėms, vaikų globos na-mams. Šiais metais Lietuvos vaikus jau pasiekė pirmosios trylika Vaikų bibliotekėlės knygų. Leidybi-nis projektas "Vaikų bibliotekėlė" yra tęstinis, jį tęsti planuojama dvidešimt metų. Kasmet planuoja-ma išleisti 10?15 geriausių lietuvių autorių vaikiškų knygų. Per du dešimtmečius "Vaikų bibliotekė-lės" leidinių skaičius turėtų išaugti iki trijų-keturių šimtų.

Fondo "Švieskime vaikus" įkūrėjai knygų mugėje nuoširdžiai bendravo su mažaisiais skaitytojais, dovanojo jiems knygas, kvietė susipažinti su knygų autoriais, džiugino menine programa.

Į Vilniaus knygų mugę atvyko daug svečių iš užsienio. Mugėje vyravo ne tik grožinė literatūra, bet ir istorinės, sociologinės, apie kultūrą, miestus parašytos knygos. Vilniaus knygų mugės programą papildė ir dvigubai išaugusios Muzikos salės renginiai. Per keturias dienas šioje salėje surengta daugiau nei 40 gyvos muzikos koncertų.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11