Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Projektas "Išsaugokime vyrus" tęsia savo kilnią misiją

2016-02-29

Sveikos gyvensenos puoselėtojas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis, kartu su Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija, nuo 2011 m. įgyvendina projektą "Išsaugokime vyrus", kurio tikslas - skatinti vyrus nuo 45 m. pasitikrinti sveikatą ir atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujo tyrimą, nes ankstyvoje stadijoje aptikta ir laiku gydoma liga garantuoja pasveikimą.

Pasak onkologų, kasmet Lietuvoje prostatos vėžys diagnozuojamas 3 tūkstančiams vyrų ir dažnai apie tai sužinoma tik tada, kai prostatos vėžys būna pažengęs ir gydymas tampa komplikuotas. Nuo šios onkologinės ligos kiekvienais metais miršta apie 500-600 Lietuvos vyrų, todėl ir siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į prostatos vėžio problemą bei pabrėžti ankstyvosios diagnostikos svarbą.

Projekto "Išsaugokime vyrus" mobili laboratorija be PSA atlieka ir kitus kraujo tyrimus. Šis projektas Lietuvoje sulaukė didžiulio visuomenės dėmesio. Jo įgyvendinimo dėka jau aplankyti beveik visi Lietuvos rajonai, atlikta per 156,1 tūkst. įvairių kraujo tyrimų, iš kurių 21,4 tūkst. PSA tyrimas, 2387 vyrai buvo nukreipti detalesniam tyrimui ir gydymui. Mobili kraujo paėmimo laboratorija tyrimus atlieka nemokamai, jos veikla finansuojama privačiomis Ramūno Karbauskio lėšomis.

Šiemet projekto "Išsaugokime vyrus" mobili laboratorija pradėjo naują profilaktinio vyrų sveikatos tyrimo ciklą. Seimo narė Rima Baškienė džiaugėsi, kad projekto "Išsaugokime vyrus" mobilios laboratorijos darbas vėl pradėtas nuo Šiaulių rajono. Šiemet Šiaulių rajone numatyta aplankyti 35 gyvenvietes, vėliau mobili laboratorija vyks į eilę kitų rajonų ir ten toliau vykdys kilnią savo misiją.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11