Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Kraujo donorystės akcija Seime

2016-03-08

Kovo 8 d. Seimo Europos informacijos biure vyko kraujo donorystės akcija, kuria buvo siekiama padėti gelbėti gyvybes. Akcijoje dalyvavo Seimo nariai, Seimo kanceliarijos darbuotojai.

Parlamentarė Rima Baškienė džiaugėsi galėdama prisidėti prie šios kilnios misijos: "Šiandien man įteiktas pažymėjimas apie neatlygintinai duotą kraują skatina ir ateityje būti naudinga visuomenei. Tai priminė studentiškus metus, kai buvau aktyvi kraujo donorė".

Nacionalinio kraujo centro duomenimis kasdien Lietuvoje kraujo reikia apie 200 žmonių. Kad užtikrinti kraujo ir jo komponentų poreikį būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų. Vien Vilniuje, kad ligoninės nejaustų kraujo stygiaus reikia, kad Nacionaliniame kraujo centre kasdien kraujo duotų daugiau nei 150 donorų.

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, komplikuotų gimdymų. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams. Iki šiol pasaulyje jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują.

Seime kraujo donorystės akcija vykdoma jau ne pirmą kartą. Neatlyginamai duodami kraujo Seimo nariai ne tik prisideda prie kilnaus tikslo, bet ir skatina kitus nebūti abejingais gelbstint žmonių gyvybes, nes, kaip teigiama šūkyje: "Dovanoji kraujo - pasirašai už gyvenimą".

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11