Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Gyvensenos medicinos reikšmė aptarta tarptautinėje konferencijoje

2016-03-17

Seime vyko Seimo narės Rimos Baškienės spaudos konferencija "Gyvensenos medicina: raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą", kurioje garsiausi užsienio šalių ir Lietuvos medikai supažindino su sveikos gyvensenos mokslu - gyvensenos medicina ir pristatė savo patirtį, kaip būtų galima pagerinti gyventojų sveikatos būklę. Konferencijoje dalyvavo "Ann Wigmore fondo" steigėjas Paulius Jaruševičius, gydytojas prof. Algimantas Kirkutis, gyvensenos medicinos specialistai iš JAV, Vokietijos ir Šveicarijos: John Kelly, Hans Diehl, David Katz, Brian Clement, Birgit-Christiane Zyriax, Heike Englert ir kiti dalyviai, kurie išsakė daug prasmingų pastebėjimų apie gyvensenos medicinos, kaip rakto į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą ir būtinybę apie tai šviesti visuomenę.

Kalbėdama spaudos konferencijoje Seimo narė Rima Baškienė akcentavo, kad Lietuvoje vyksta daug pokyčių, keičiant žmonių požiūrį į sveiką gyvenseną, veikia sveikatingumo mokyklos, sveika gyvensena vis labiau domisi bendruomenės. Seimo narė priminė jos parengtą rezoliuciją prieš genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) įtaką, kuria Seimas išsakė nedviprasmišką požiūrį į sveiko maisto svarbą. Siekdamas, kad Lietuva išbristų iš alkoholio liūno, nes sveikas gyvenimas ir alkoholis - nesuderinami, Seimas priėmė ir numato priimti daug tai reglamentuojančių įstatymų, dalies jų autorė yra R. Baškienė.

Seimo narė pasidžiaugė tautiete Ona Varapickaite, kuri JAV žinoma Ann Wigmore vardu, natūraliu būdu išsigydžiusią vėžį ir ėmusią populiarinti sveiką gyvenseną. Keliaudama po pasaulio šalis ji skleidė savo mokymą, dažnai minėdama Lietuvą, kaip natūralios medicinos ir žolininkystės tradicijas puoselėjančią šalį. Pasak R. Baškienės, labai svarbu, kad Lietuvoje yra Onos Varapickaitės pasekėjų, kad gyvos sveikos gyvensenos tradicijas puoselėja vis daugiau žmonių, tarp kurių, sveikuolio Dainiaus Kepenio judėjimas, blaivybės ir sveikatinimo bei ligų prevencijos projektų mecenatas Ramūnas Karbauskis, profesorius Aurelijus Veryga ir kt.

Konferencijoje užsienio šalių mokslininkai pabrėžė, kad visame pasaulyje pagrindinės mirties priežastys išlieka širdies, kraujagyslių ligos, infarktai, insultai, tačiau tikrosios mirčių priežastys yra mažas žmonių fizinis judėjimas, netinkamas poilsis, didžiulis stresas, neteisinga mityba, blogi tarpusavio santykiai. 80 proc. lėtinių ligų pavyktų išvengti, jei būtų laikomasi gyvensenos medicinos principų. Svarbu, kad gydytojai, valdžios atstovai keistų požiūrį į dabartinę mediciną ir patys įsitrauktų į sveiką gyvenseną, rodytų asmeninį pavyzdį, nes daugumą problemų išspręstų ligų prevencija, o ne gydymas. Medicinos gyvensenos naudingumas įrodytas moksliniais tyrimais. Reikalinga politinė valia - sveikatos apsaugos, socialinės ir švietimo politikų požiūrio keitimas, taip pat būtinas visuomenės švietimas ir raginimas prisiimti atsakomybę už savo pačių sveikatą. Gydytojas pirmiausia turi ne gydyti, o šviesti žmones, tuomet ir gydyti reikės daug mažiau. Prie visuomenės švietimo turi prisidėti visi, ypač svarbu, kad sveikos gyvensenos žinios būtų įgytos nuo mažens, kad tuo labai domėtųsi būsimos mamos ir tėčiai.

Užsienio šalių specialistai ragino Lietuvą nesekti JAV ar Vokietijos pavyzdžiu, kur didžioji dalis sveikatos draudimo pinigų eina ne prevencijai ir sveikatinimui, o ligų gydymui.

Prof. A. Kirkutis džiaugėsi, kad Lietuva - nedidelė, bet žalia, šimtmečiais puoselėjanti sveikos gyvensenos tradicijas šalis, gali aktyviai kovoti už žmonių sveikatą ir tapti laiminga, sveika ir klestinčia šalimi. "Ann Wigmore fondo" steigėjas P. Jaruševičius išreiškė viltį, kad situacija Lietuvoje pradės keistis ir gyvensenos medicina atneš žymius pokyčius ateities kartoms.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11