Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Lietuvos tautodailininkų sąjungos 50-metis paminėtas įspūdinga paroda

2016-03-19

Lietuvos tautodailininkų sąjunga - tai organizacija, vienijanti tautodailės kūrėjus, įkurta 1966 metais, siekianti išsaugoti ir kūrybiškai vystyti senųjų meistrų meno ir išminties klodus, puoselėti senuosius amatus, senųjų meistrų meninį palikimą. Vėl atgijo kažkada nutilusios audimo staklės, keramikai išradingai žiedžia puikius ąsočius, puodynes, išaugo profesinis ir meninis medžio drožėjų, kalvių, akmentašių lygis. Šiandien modernios kultūros sraute ypač aktualu, neprarasti savito senojo Lietuvos sodžiaus meno dvasios, pagarbiai saugoti vieną iš subtiliausių ir būtiniausių kūrėjų sąlygų - laisvės pojūtį.

Lietuvos tautodailininkų sąjunga nuo 1987 m. yra UNESCO liaudies meno organizacijos, o nuo 1994 m. Europos meno tarybos (ECA) narė. Leidžia "Tautodailės metraštį", monografijas, knygas apie tautodailę. Pasak menotyrininko prof. Vytenio Rimkaus tautodailė yra tarsi medžio kamienas, iš kurio plėtojasi įvairūs meno reiškiniai, šakos ir šakelės. Kamienas stovėjo, stovi ir stovės - jis yra visos nacionalinės kultūros pagrindas ir stabilumo laidas.

Kovo 19 d. Šiaulių dailės galerijoje atidaryta Respublikinė tautodailės paroda "Tautodailės paveldas ir gyvoji tradicija", skirta Lietuvos tautodailės sąjungos įkūrimo 50-mečiui ir Saulės mūšio 780 - ies metų sukakčiai paminėti. Per tūkstantį kūrinių eksponuoja 277 tautodailininkai iš Šiaulių regiono.

Sveikindama Jubiliejaus proga Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė džiaugėsi, kad tautodailininkai ne tik kuria grožį ir gėrį, saugo ir puoselėja mūsų tautos tradicijas ir savitumą, bet savo išmintį perduoda jaunajai kartai. Tai svarbu mūsų tautai, Lietuvos valstybei. Seimo nariai Rima Baškienė ir Valerijus Simulik tautodailininkų sąjungos 50 - mečio proga įteikė garbingus apdovanojimus: Lietuvos Respublikos Seimo atminimo medaliu apdovanotas - sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, LR Seimo pirmininkės padėka įteikta Šiaulių skyriaus pirmininkei Laimai Kelmelienei, eilė tautodailininkų apdovanoti LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėkos raštais.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11