Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Maldos pusryčiuose - apie šeimos politiką ir gailestingumą

2016-03-19

Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre pirmą kartą surengti Maldos pusryčiai, kurių metu buvo aptarti aktualūs šiandienos bažnyčios ir visuomenės gyvenimo klausimai. Svarbiausiomis temomis buvo - šeimos politika ir gailestingumas.

Maldos pusryčiai - renginys, besiremiantis krikščioniška tradicija, atsiradusia XX amžiaus viduryje - apie 1942 metus, kai keletas JAV Senato narių pradėjo per pusryčius neformalioje aplinkoje bendrauti, siekdami dalintis Kristaus pamokymais. 1953 metais įvyko pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai, dalyvaujant JAV prezidentui. Maldos pusryčių idėją į Lietuvą atnešė amžinąjį atilsį signataras Antanas Račas. Jo iniciatyva vyko Maldos pusryčiai Seime. J.E. Prezidentas Valdas Adamkus šią idėją nuo 2001 metų tęsė Prezidentūroje, vėliau, kai Seimui pirmininkavo Irena Degutienė, Maldos pusryčiai vėl buvo rengiami Seime. Signatarei R. Juknevičienei vadovaujant krašto apsaugos ministerijai - Maldos pusryčiai buvo surengti ir ministerijoje. Visada, kur Maldos pusryčiai bevyko, skambėdavo muzika ir dvasingi liudijimai apie mūsų tautos vertybes.

Maldos pusryčiuose Šiauliuose dalyvavo ambasadorius Rytų kaimynystei Žygimantas Pavilionis, Seimo narės Rasa Juknevičienė ir Rima Baškienė, Šiaulių miesto verslininkai, politikai, visuomeninių organizacijų atstovai ir kiti garbūs svečiai.

Bendrai maldai kvietė Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis. Šiaulių vyskupijos sielovados atstovė Inesė Ratnikaitė perskaitė pranešimą apie šeimos globėją Šv. Juozapą.

Jo Ekscelencija vyskupas E. Bartulis kalbėjo apie šeimą, jos svarbą mūsų tautos išlikimui, vis blogėjančią demografinę situaciją, moralinių vertybių stoką. " Privalome galvoti apie vaikus, ką mes jiems perduodame" - sakė J.E. Vyskupas, primindamas apie pasaulyje plintantį širdžių judėjimą, raginantį branginti šeimą, prisiminti Evangelijos žodžius, nes Evangelijos žodžiai yra meilės žodžiai, kurie gali išgelbėti mus ir visą Lietuvą. Jis pasidžiaugė, kad Evangelija yra ir Seime, Jono Pauliaus antrojo auloje bei paragino, kad Evangelija būtų ir kiekvienuose namuose.

Rima Baškienė, prisimindama Prezidentūroje ir Seime vykusius Maldos pusryčius, pasidžiaugė, kad J.E. Eugenijus Bartulis šią gražią idėją įgyvendina Šiauliuose. Seimo narė paminėjo įstatymus, susijusius su šeimos politika, kuriuos dabar svarsto Seimas, palietė Lietuvos blaivinimo temą ir rengiamą akciją, pasidžiaugė žmonėmis, kurie kilniais darbais garsina Šiaulių kraštą. "Lietuvos garbė" nominantei, VšĮ "Motinos Teresės šeimų namai" direktorei Reginai Zabielienei ji įteikė LR Seimo padėkos raštą už motinišką rūpestį vaikais bei šeimomis, patiriančiomis sunkumus, primindama Motinos Teresės žodžius: "Žinau, kad tai, ką darau, tėra lašas jūroje, bet jei to nedaryčiau, jūrai trūktų vieno lašo. Darykime gerus darbus".

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11