Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Spaudos konferencijoje - apie pagalbą kuriant, išsaugant ir stiprinant šeimą

2016-04-14

2016 m. balandžio 14 d. vyko Seimo narių Rimos Baškienės, Rimanto Jono Dagio ir Ritos Tamašunienės spaudos konferencija "Šeimos stiprinimo įstatymas - pagalba kuriant, išsaugant ir stiprinant šeimą", kurioje dalyvavo Šeimos instituto vadovė Jolanta Ramonienė ir Gausių šeimų asociacijos pirmininkė Angelė Kostogrizienė.

Pradėdama spaudos konferenciją ir ją vesdama Seimo narė Rima Baškienė pabrėžė:

"Šeimos stiprinimo įstatymo Lietuvai reikėjo jau vakar. Situacija, kurioje esame - mūsų tautos nykimas, atsakomybės už vaikų auginimą ir tarpusavio santykius stoka, nepakankamas pasirengimo šeimai ir lytiškumo ugdymas, diktuoja būtinybę imtis neatidėliotinų veiksmų. Jei 2008 m. Valstybinė šeimos politikos koncepcija, kuri buvo priimta Seimo nutarimu, nebūtų buvusi grupės Seimo narių apskųsta Konstituciniam Teismui dėl jiems nepatikusio Šeimos apibrėžimo, būtų įgyvendinta pagal Koncepcijoje numatytą veiksmų planą daug priemonių ir šiandien turėtume visai kitokią situaciją. Koncepcijoje buvo įtvirtintas teigiamo požiūrio į šeimą formavimas, paslaugų ir paramos šeimai suteikimas, visų priimamų teisės aktų derinimas, kaip jie paveiks šeimą, ir eilė kitų nuostatų įvairiose veiklos srityse. Visi norime augančios ir sugrįžtančios Lietuvos, todėl būtinas visų susitelkimas, pastovus ir nuoseklus darbas, stiprinant šeimą."

Vienas iš veiksnių stiprinti šeimą - mažinti skyrybas. Ekspertų skaičiavimais, 2015 m. įvykusių 9370 skyrybų kainuoja 221 mln. eurų dėl patiriamo poveikio vaikams, suaugusiems, verslui ir visuomenei. Skyrybų mažinimas turėtų būti svarbus valstybei, nes šios lėšos galėtų būti panaudotos kitoms svarbioms reikmėms.

Šeimos stiprinimo įstatymo projektą pasirašė 55 skirtingų frakcijų Seimo nariai. Parlamentinės grupės "Už šeimą" pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, kalbėdamas konferencijoje, atkreipė dėmesį į dėl mažo gimstamumo nykstančią mūsų tautą. Pasak pranešėjo, kasdien netenkame 46 žmonių. Jis pabrėžė, kad tvirta šeima - tautos išlikimo garantas ir jos ramstis.

Seimo narė Rita Tamašunienė džiaugėsi, kad šis įstatymo projektas numato, kaip konkrečiai galima padėti šeimai, skatinti gimstamumą, susigrąžinti emigravusias šeimas, rengti jaunimą šeimai, padėti vienišiems tėvams ir formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į šeimą. Ji kvietė pasinaudoti kitų valstybių gerąja patirtimi, pvz.: gausių šeimų kortele, užtikrinančia nuolaidas, ir pan.

Šeimos instituto vadovė Jolanta Ramonienė, daugelį metų nuosekliai dirbanti šeimos politikos srityje, sakė, kad šis Seimo narių ir visuomeninių organizacijų parengtas Šeimos stiprinimo įstatymo projektas realiai padėtų šeimai stiprėti, nugalėti problemas ir paskatintų institucijas daugiau dėmesio skirti kryptingai šeimos politikai, nes būtent šeimos stiprinimas ir turi būti pagrindinis Vyriausybės politikos tikslas.

Gausių šeimų asociacijos vadovė Angelė Kostogrizienė akcentavo, kad Šeimos stiprinimo įstatymas, kurį tikėtina Seimas nedelsdamas svarstys ir priims, paskatins kurti saugią aplinką ir plėsti paslaugas šeimoms, suteikiant galimybę lanksčiai derinti vaikų auginimą ir darbą, bei teikti joms teisinę pagalbą,. Ji pabrėžė, kad Šeimos politika turi būti ypatingai atsakinga, pastovi ir nuosekli.

Baigdama spaudos konferenciją Rima Baškienė pakvietė visas institucijas, o ypač - savivaldybes, kurios yra arčiausiai žmogaus, pastebėti ir pagerbti gražias, darnias šeimas, auginančias vaikus ir tam yra puiki proga - gegužės 15-oji - Tarptautinės šeimos diena. R. Baškienės iniciatyva Šiaulių rajone jau penkti metai iš kiekvienos seniūnijos renkamos ir nominuojamos Šeimos-ambasadorės, rengiama įspūdinga jų pagerbimo šventė - kaip paskatinimas lygiuotis į gražius Lietuvos pavyzdžius.

Visą spaudos konferencijos vaizdo ir garso įrašą galite peržiūrėti Seimo interneto svetainėje www.seimas.lt, spaudos konferencijų archyve.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11