Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga ruošiasi būsimiems Seimo rinkimams

2016-04-22

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriuose vyksta susirinkimai, siūlomi ir tvirtinami kandidatai į vienmandates rinkimų apygardas, į LVŽS rinkimų sąrašą. Šiaulių rajono skyrius balandžio 18 d., susirinkęs į susirinkimą aptarė ženkliai pasikeitusią situaciją, nes įgyvendinant Konstitucinio teismo sprendimą, kad vienmandatės rinkimų apygardos būtų tolygaus dydžio, oponentų pastangomis, Šiaulių rajone buvo įvykdytas Džerimanderingo principas - rajono teritoriją atitikusi Šiaulių kaimiškoji rinkimų apygarda sudalinta į tris dalis, visose paliekant mažesniąją rajono rinkėjų dalį. Dėl politinių interesų, apie 20 proc. rinkėjų prijungta prie Kelmės, 32 proc. prie Joniškio ir likusi apie 48 proc. rajono dalis prijungta prie Šiaulių Dainų rinkimų apygardos. Kuršėnų - Dainų rinkimų apygardoje kandidatuoti į LR Seimą Šiaulių rajono skyrius pasiūlė Rimą Baškienę, kuri jau tris kadencijas dirba Seime, kaskart išrenkama toje pačioje Šiaulių kaimiškojoje rinkimų apygardoje.

Balandžio 22 d. Kaune vyko LVŽS tarybos posėdis, jame buvo pasidžiaugta naujausia bendrovės "Vilmorus" apklausa, kuri parodė išskirtinį rezultatą - partijų rikiuotėje į antrąją vietą pakilo Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Į antrąją vietą valstiečiai šoktelėjo iš šeštos pozicijos, kurioje buvo kovą (7,1 proc.). Balandį už juos nurodė ketiną balsuoti 11,1 proc. respondentų. Už Liberalų sąjūdį balsuotų 9,6 proc. (10,4 proc.) rinkėjų. "Tvarkos ir teisingumo" partiją rinktųsi 8,4 proc. (7,7 proc.) atsakiusiųjų, Tėvynės sąjungą - Lietuvos krikščionis demokratus 8 proc. (10,2 proc.) rinkėjų, Darbo partiją - 7,7 proc. (6,8 proc.) apklaustųjų. Už Lenkų rinkimų akciją balsuotų 2,5 proc. (3,2 proc.) respondentų. Rinkimuose nebalsuotų 12,1 proc. gyventojų, o 19,5 proc. apklausos dalyvių teigė nežinantys, ką rinktis. Populiariausiu politiku balandžio mėnesį išliko buvęs vidaus reikalų ministras S.Skvernelis. Buvusį ministrą balandį palankiai vertino 56,3 proc. Prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumas balandį siekė 53,2 proc. (52,8 proc.), A.Butkevičiaus 47,1 proc. (50,7 proc.), Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio 43,1 proc. (44,5 proc.), Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio 41,7 proc. (42,7 proc.). Reprezentatyvią apklausą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus" vykdė balandžio 6 - 15 dienomis. Jos metu apklausta 1034 rinkimų teisę turinčių Lietuvos gyventojų.

LVŽS Tarybos posėdyje rinkimų sąrašo lyderiu patvirtintas Saulius Skvernelis kalbėjo: "Valstiečiai buvo pirmieji, kurie nesiūlė vietų ir postų po rinkimų, o kalbėjo apie idėjas ir kilnius tikslus. Mažai kam rūpi valstybė. Dažnai dirbama ne dėl žmonių, o dėl rinkimų, vyrauja intrigos, melas. Turime istorinį šansą padaryti pokyčius, galimybė grąžinti žmonėms tikėjimą ir viltį. Kad galėtumėme pasakyti - mes padarėme, niekada nesakau - aš, čia labiau tinka žodis "mes". Nemeluodami, laikydamiesi žodžio, sakydami tiesą ateikime ir laimėkime rinkimus". Posėdyje buvo pristatyti ir naujieji komandos nariai:

-Aurelijus Veryga - Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, biomedicinos mokslų daktaras, Sveikatos tyrimų instituto vadovas, Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos vadovas.

-Povilas Urbšys - LR Seimo narys, buvęs Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio tarybos narys, Aukščiausiosios tarybos gynėjas, Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pirmininkas. -Stasys Jakeliūnas - Finansų ir ekonomikos ekspertas, buvęs draudimo bendrovės investicijų ir finansų valdytojas, premjero patarėjas.

-Eugenijus Jovaiša - Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus pirmininkas, Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto dekanas, profesorius, akademikas, buvęs rektorius, Aukščiausiosios tarybos gynėjas.

Tarybos posėdyje patvirtinti 43 kandidatai į LR Seimą vienmandatėse rinkimų apygardose. ( 28 kandidatūros dar derinamos ), pristatytos rinkimų programos pagrindinės idėjos.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11