Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Jubiliejai: Ginkūnų bibliotekos, Gruzdžių gimnazijos, Kuršėnų meno mokyklos

2016-04-28

Ginkūnų bibliotekos 45-mečio minėjimo šventė "Į laiko knygą viskas surašyta" vyko balandžio 28 d. Ginkūnų kultūros centre. Tai dar vienas iš Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių, skirtas Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitei. Šventinio renginio vedantieji Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos moksleiviai Augustė Stancelytė ir Visvaldas Vaičiulis informavo, jog 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų ir Bendruomenių metais, paskelbdami Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkį "Stiprios bibliotekos - stipri visuomenė". Stipri visuomenė - tai skaitantys, besimokantys ir svajojantys žmonės. Stiprios bibliotekos - tai telkianti ir įkvepianti erdvė. Tai jose dirbantys profesionalai, padedantys asmenybei užaugti, kartu besikeičiantys ir kuriantys.

Lietuvos Respublikos Seimo narė Rima Baškienė, sveikindama šventės dalyvius džiaugėsi besikečiančiomis bibliotekomis. Už Ginkūnų bendruomenės telkimą bei vienijimą įteikė padėkas Ginkūnų lopšelio-darželio direktorei Elvyrai Venckutei, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos direktorei Daivai Jagminienei, mokytojai Romualdai Katkauskaitei bei vyr. bibliotekininkei Rimvidai Linauskienei. Su švente sveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė, Ginkūnų seniūnė Vilija Kvasienė, Pasidalinti prisiminimais buvo pakviestos buvusios bibliotekininkės: Birutė Navickienė, Ona Daukšaitė, Asta Bukantaitė. Šventės metu skambėjo Ginkūnų kultūros centro moterų vokalinio ansamblio "Rasa" (vadovė Birutė Andriukaitienė), Kuršėnų meno mokyklos mokinių, kilusių iš Kairių ir Ginkūnų, (vadovė akordeono mokytoja Meilutė Dautartienė), svečio iš Italijos Alfonso Poccia muzikiniai sveikinimai.

Gruzdžių gimnazija paminėjo 10 metų jubiliejų. Gimnazijos direktorius džiaugėsi, kad gimnazijoje mokosi 285 Gruzdžių gimnazijos ir 15 Bazilionų skyriaus mokinių, dirba 33 mokytojai. Mokiniai tapo žymiai savarankiškesni, imlesni, daugiau norintys žinių ir bendravimo. Gimnazijos mokiniams suteikiamas neformalusis ugdymas, veikia meno ir sporto filialai, mokiniai turi galimybes juose dalyvauti ir lavinti savo meninius sugebėjimus. Pasiekta daug gražių laimėjimų konkursuose, olimpiadose, sportinėse varžybose.

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė, sveikindama gimnazijos bendruomenę kalbėjo apie mokyklos svarbą žmogaus gyvenime, apie gebėjimą pertekti ne tik žinias, bet išugdyti pilietiškus , savo šalies patriotus, dorus ir gerus žmones. Ji džiaugėsi, kad ilgą gyvavimo istorija turinti Gruzdžių vidurinė mokykla išaugo į pažangią gimnaziją. Lietuvos Respublikos Seimo švietimo ir mokslo kultūros komiteto padėką ji įteikė Gruzdžių gimnazijos direktoriui Juozui Vasiliauskui. Su švente sveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis, Gruzdžių miestelio seniūnė Nijolė Bagdonavičienė, Gruzdžių krašto bendruomenės atstovai ir gimnazijos rėmėjai ir draugai. Savo pasirodymais džiugino gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Kuršėnų meno mokykla šventė savo 50-ies metų jubiliejų. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro salėje susirinkusiems žiūrovams Meno mokyklos dabartiniai ir buvę mokiniai padovanojo koncertą "Padovanota svajonė". Skambėjo melodijos, atliekamos kanklėmis, akordeonais, smuikais, gitaromis, pučiamaisiais bei kitais instrumentais, dainos ir linkėjimai.

Šiemet bus išleidžiama jau 45-oji mokyklos laida. Per tą laiką mokykla į gyvenimą išleido 992 absolventus. Mokykla įsteigta 1966 metais. Mokiniams sudaryta galimybė mokytis ne tik Kuršėnuose, bet ir Šiaulių rajono kaimo vietovėse Gruzdžiuose, Kairiuose, Kužiuose, Raudėnuose ir Bubiuose. Meno mokyklos jaunieji muzikantai bei dailininkai yra dalyvavę daugelyje festivalių, konkursų, garsina mokyklą aukštais laimėjimais. Daug buvusių mokinių tęsia mokslus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių universitetuose, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje, Vilniaus dailės akademijoje, užsienio meno mokyklose. Kai kurie jau tapo profesionaliais atlikėjais, menininkais, pedagogais.

Pasveikinti Meno mokyklos kolektyvą gražaus jubiliejaus proga atvyko LR Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė, Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Saulius Paliūnas, apskrities meno ir muzikos mokyklų atstovai. Visi jie negailėjo pagyrimo žodžių, linkėjo dar daug metų muzikos garsais, daile skleisti gėrį ir džiuginti žmones.

Kuršėnų meno mokyklos direktorei Ilonai Vaičiulienei Seimo narė R. Baškienė įteikė LR Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės padėką, eilę mokytojų pagerbė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėkomis.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11