Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Lietuvoje minima Europos diena

2016-05-09

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Šumano deklaracija, iškėlusi suvienytos Europos ir taikos tarp Europos tautų idėją, laikoma Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną. Ši šventė simbolizuoja taiką, laisvę, tarptautinį bendravimą ir bendradarbiavimą tarp Europos šalių ir jų piliečių. Nuo 2002 metų Europos diena švenčiama ir Lietuvoje.

2016 m. gegužės 9 dieną Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė visus kartu paminėti Europos dieną Kuršėnuose. Šventėje veikė "ES informacijos alėja", kurioje pristatyta Eurodesk, Erasmus+, Eures informaciniai stendai, bibliotekos palapinėje buvo nemokamo interneto pasiūla ir naujausi leidiniai apie ES. Čia buvo galima pasitikrinti savo žinias apie ES, piliečių teises, laisves, pareigas. Be to, renginio metu buvo organizuota viktorina "Kaip pažįstame ES", eksponuota Europos savanorių tarnybos surengta fotografijų paroda "Savanorystė". Savo patirtimi pasidalino savanoriai iš Gruzijos ir Kroatijos.

Europos dienos šventės metu, akcentuojant švarią, žalią aplinką, buvo surengtas madų šou iš antrinių žaliavų "Madingos fantazijos". Vyko orientacinis žaidimas "Greičio ir žinių ruožas", kuris skatino jaunų žmonių fizinį aktyvumą, orientavimąsi mieste ir pilietiškumą, įtraukė juos į Kuršėnų mieste ES lėšomis pastatytų ar renovuotų pastatų paiešką ir pažinimą. Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojai negailėjo gerų patarimų tiek mažam, tiek ir dideliam.

Greta pilietinių akcijų vyko meninė programa: jaunimo muzikos grupės "Neto" , Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro šokių studijos "JAMP" pasirodymai.

Sveikindama Europos dienos proga Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos globėja Seimo narė Rima Baškienė, dėkojo organizatoriams ir dalyviams už puikią šventę, ragino domėtis ir žinoti apie Europos Sąjungą, būti ne tik aktyviais europiečiais, bet ir savo šalies - Lietuvos patriotais, puoselėjančiais mūsų kalbą, tautos tradicijas ir papročius, kad Europos šalių įvairovėje Lietuva būtų ir matoma, ir girdima.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11