Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Atidaryta paroda Parlamento galerijoje, skirta Prezidentui Kaziui Griniui

2016-05-11

2016 - ieji metai Seimo nutarimu paskelbti Prezidento Kazio Griniaus metais. Seime Parlamento galerijoje atidaryta nuotraukų ir dokumentų paroda "Demokratijos keliu: Kaziui Griniui - 150", kurioje pristatoma Prezidento, Ministro Pirmininko, Steigiamojo Seimo, I-III Seimų nario, gydytojo, publicisto Kazio Griniaus įvairiapusė veikla. Tai puiki proga ne tik išsamiau pažinti išskirtinę, mūsų tautai ir valstybei daug nusipelniusią asmenybę, bet ir to meto istorinį, politinį, socialinį Prezidento K. Griniaus veiklos kontekstą. K. Grinius žinomas kaip Lietuvos atgimimo veikėjas, varpininkas, gydytojas ir Lietuvos Respublikos Prezidentas, didelio dėmesio verta ir jo parlamentinė veikla, vadovavimas Šeštajai Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

Parodoje pristatomos apie K. Griniaus gyvenimą ir veiklą pasakojančios išlikusios fotografijos, dokumentai, amžininkų prisiminimai, leidiniai. Juose atsispindi jo politinė, visuomeninė veikla, šeimos istorija. Parodoje? taip pat pristatomas ir Prezidento rašytinis palikimas. Kiekviena nuotrauka, kiekvienas dokumentas - tai istorijos, vertos atskiro pasakojimo ir dėmesio. Seime surengta paroda apkeliaus visą Lietuvą , ją išvys daug Lietuvos gyventojų.

Parlamento vadovė atidarydama parodą pabrėžė, kad demokratijos kelias yra nuolatinis procesas. "Šiame kelyje, kaip ir kiekviename kitame, reikalingi vedliai. Prezidentas K. Grinius buvo vienas iš jų, vedusių tautą Lietuvos demokratijos keliu. Tai žmogus, ėjęs kartu su savo tauta ir valstybe bei dirbęs visa širdimi ir siela jų labui. Kviečiu visus šiandien ne tik simboliškai praeiti jo gyvenimo keliu, bet ir būti jo darbų tęsėjais", - kalbėjo Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Kalbėdamas parodos atidaryme Prezidentas Valdas Adamkus džiaugėsi pažinojęs Kazį Grinių ne tik iš istorijos pamokų, jam teko prisiliesti prie jo gyvenimo, turėti galimybę stebėti, matyti, kalbėtis su juo. "Tai plačių pažiūrų šiltas, suprantantis žmones ir besirūpinantis žmonių sveikata žymus visuomenės veikėjas. , Jis praaugo valstybės gyvenimą, įnešdamas svarų indėlį į Lietuvos demokratiją ir Lietuvos gyvenimą. Svarbu, kad ateities kartos užtikrintų jo darbų tęstinumą - kalbėjo Valdas Adamkus.

Parodos atidaryme dalyvavo Seimo nariai, istorikai, Kazio Griniaus vardo įamžinimo puoselėtojai.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11